Суд для радівців – не закон. А по якому ж тоді закону вони живуть і діють?

Суд для радівців – не закон. А по якому ж тоді закону вони живуть і діють?

Ківерцівська районна рада вже традиційно порушила низку статей українських законів, і як завжди під пильним наглядом поліції й прокуратури

Як повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), сьогодні відбулася 14-та сесія Ківерцівської районної Ради, на якій депутати всіх мастей в черговий раз перевищили свої повноваження й призначили нового головного редактора газети «Вільним шляхом» пані Михайленко. Раніше пані Людмила Михайленко (у серпні 2015 р. так само в незаконний спосіб була призначена в.о. головного редактора). На депутатській «сходці» був присутній і представник медіа-профспілки, член комітету НМПУ Антон Черниш, який взяв слово перед громадою і озвучив, що усі дії, які плануються зробити стосовно газети «Вільним шляхом», будуть вважатись неправомірними і оскаржуватимуться у суді.

«Я попередив усіх присутніх, що питання призначення керівника комунальної газети виходить за межі повноважень районної ради. Після набуття чинності Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», органи місцевого самоврядування втратили право засновувати ЗМІ, а також приймати на роботу чи звільняти їх керівників. Відповідно до Статуту Ківерцівської районної газети «Вільним Шляхом» кандидатуру редактора обирає трудовий колектив за поданням районної адміністрації, а районна рада затверджує. У даному випадку, районна рада одноосібно, з усуненням від даного процесу трудового колективу, призначила «свого» редактора місцевого ЗМІ», – розповів Антон Черниш.

Натомість депутати вирішили не зважати на доводи члена Комітету НМПУ Антона Черниша і проголосували за те, щоб неправомірно призначити на посаду головного редактора колишнього депутата райради Людмилу Михайленко. Разом з цим рішенням депутати цинічно проігнорували не лише перестороги Антона Черниша, а й рішення Ківерцівського районного суду Волинської області від 15 березня 2017 року, який визнав протиправним звільнення в.о. редактора газети «Вільним шляхом» Марії Хітько та зобов’язав райраду поновити її на посаді і виплатити майже 33 тис.грн.

«Ми вимагатимемо від Волинскої поліції порушення кримінального провадження проти депутатів районної ради та притягнення їх до кримінальної відповідальності за перевищення ними своїх службових повноважень. Проти посадових осіб райради вже порушені кримінальні провадження за перешкоджання журналістській діяльності та грубе порушення законодавства про працю. Але Ківерцівський «спрут» настільки пронизав правоохоронні органи Волині, що майже за рік жодне кримінальне провадження не передано до суду», – коментує ситуацію перший заступник голови, головний юрисконсульт НМПУ Олександр Тарасов.

За словами пана Тарасова, НМПУ підніматиме це питання на рівні ГПУ, Адміністрації Президента, а також на міжнародному рівні. Й профспілка захищатиме своїх членів із редакції газети «Вільним шляхом» доти, доки винні у зловживаннях особи райради не опиняться на лаві підсудних.

Зазначимо, що 1 серпня 2016 року Ківерцівська районна рада винесла незаконне розпорядження про звільнення Марії Хітько та призначення на цю посаду Людмили Михайленко.

Суд зобов’язав Ківерцівську райраду не чинити перешкод пані Хітько та допустити її до роботи на посаді заступника головного редактора.

Нагадаємо, 19 вересня в Луцьку працівники ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» під стінами приміщення Волинської обласної ради розпочали безстроковий страйк через конфлікт з районною владою з приводу роздержавлення газети. Конфлікт розпочався ще в квітні 2016 року, коли районна рада вирішила забрати в газети частину приміщення, а згодом почала вимагати підписання і реєстрації нового Статуту. Всі ці процеси відбувалися в період, коли видання вступило в процес роздержавлення.

13 серпня газета «Вільним шляхом» вийшла з чистими шпальтами і зверненням до читачів, у якому висловила свою незгоду з діями місцевої влади через звільнення редакторки видання Марії Хітько за нібито прогул. Також у серпні колектив газети написав заяву в поліцію про перешкоджання професійній журналістській діяльності та перевищення повноважень керівництвом районної ради через призначення виданню нового керівника і втручання засновників у діяльність газети.

Фото прес-служби НМПУ

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (619) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%