Декомунізація Юпітера

Декомунізація Юпітера

Народжений повзати літати не здатен? Сумні нотатки з приводу «декомунізації» космосу по-українськи.

Віце-прем’єр-міністр України, кадровий громадський діяч і чиновник, заявив, що потрібно позбавлятися будь-якої згадки про серпасто-молоткасте космічне минуле. З якого дива пролунала  ця безвідповідальна заява?
12 квітня відзначили Всесвітній день космонавтики та авіації, встановлений на честь першого польоту людини на навколоземну орбіту, який у 1961 р. здійснив юний і радянський Юрій Гагарін. Полетів старшим лейтенантом, а приземлився майором...  Хтось скаже, що не заслужив? Скаже, і покривить душею, бо не такою простою справою для генерального конструктора Сергія Корольова (уродженця української Житомирщини!) було переобладнати ракетоносій, створений для завдання атомних ударів по землі, на засіб освоєння навколоземної орбіти, який не лише доставить у космос живу людину, але забезпечить її повернення додому!
Ось так, ще понад пів століття назад, одна й та ж ракета стала символом двох різних способів її застосування. 
Багато років тому саме 12 квітня теж довелося зустрітися з двома епохами ракетно-космічної галузі України. Разом із головним редактором «Віче-інформ» Василем Простопчуком і студенткою ВДУ Наталією Карпенко побували на аудієнції в Президента України Леоніда Кучми, який колись у Дніпропетровську будував потужні ракети. А виходячи з Адміністрації Президента, прямо в коридорі зустрілися з Леонідом Каденюком – першим українським астронавтом. який у 1997 р. у складі екіпажу «Колумбії» літав у космос на американському кораблі «Шаттл». До речі, перший із них піднявся до зірок теж 12 квітня, але 1981 р. Ось такі то збіги бувають... 
Щоправда, Україна як держава уже опинилася на узбіччі освоєння Всесвіту, бо на озброєння беруться принципово нові системи для польотів. Причому, космос перестав бути вотчиною окремих держав і швидко стає на рейки комерції. Корпорація «Боїнг», наприклад, заявила про намір найближчим часом власними силами розпочати освоєння Місяця, а потім спорядити експедицію на Марс…
Тому прісному ура-патріотові місцевого розливу В’ячеславу Кириленку та йому подібним треба порадити не демагогією займатися, а звернути увагу на занепадаючу ракетно-космічну галузь України. Слід вивести її на новий рівень, зробити конкурентоспроможною в реалізації найсміливіших планів освоєння космосу, і коли 12 квітня 2021 р. на Юпітер чи Венеру полетить перша українська експедиція, тоді всі питання про «декомунізацію» Землі і Марса відпадуть самі собою.

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%