Про лісове минуле та історичне майбутнє

Про лісове минуле та історичне майбутнє

Переможець передплатної лотереї «Волинської газети» Сергій Семенюк – у захваті від матеріалів нашого видання, особливо – на історичну тематику. Тепер же прочитане запиватиме фрешами, адже виграв хороший подарунок – соковижималку. 

– То дружина надіслала квитанцію, – ділиться Сергій Володимирович. – Ох уже і зрадіє такій корисній у господарстві речі!
Аби вручити презент черговому переможцю, вирушили до с. Поворськ Ковельського р-ну. Сергій Володимирович, як кажуть, тут не простий мешканець, а сільський голова. 
Тож не втратили нагоди поцікавитися, чим живе село ну і, звісно, його господар. Пан Семенюк очолює громаду перший термін, до того працював у лісництві старшим майстром. Хоча родом із сусіднього села Ломачанка, вдалося здобути авторитет і серед поворчан, і серед мешканців решти населених пунктів: 
– Після вісімнадцяти років роботи лісівником, громада обрала мене головою серед дев’яти кандидатів, – каже Сергій Володимирович. – Усе життя старався працювати для людей. Робота виходила за межі лісу, тож вони це й оцінили.
Чи вдалося за три роки виправдати довіру земляків? 
– До сільради входить чотири населених пункти (дві з половиною тисячі населення), тож старався нікого не обділяти увагою. Коли я обійняв посаду, в трьох із них не було вуличного освітлення. Цьогоріч це питання остаточно закриваємо. У садочку функціонувало дві групи, у 2011 – нам вдалося відкрити третю. Та все одно групи переповнені, тож у перспективі плануємо розширення. Правда, проблема в тім, що в приміщенні колишнього садочка нині амбулаторія, а садочок розташований у будинку колишнього інтернату. Перше – ідеально пристосоване під ДНЗ, тож маємо задум зробити, як кажуть, переселення.
Наразі нагально стоїть вирішення проблеми підтоплення. З наслідками великої води тут борються досі:
– Багато обійсть та стадіон підтоплено. Уже виготовили проектно-кошторисну документацію, на роботу нам виділили 50 тисяч гривень, тож негайно приступатимемо до ліквідації наслідків негоди.
Грошей, звісно, для потреб сільської громади не стільки, скільки хотілося б, та голова не нарікає, адже, каже, непогано допомагає і район, і область, освоюють і власні кошти, не цураються участі в різноманітних проектах, навіть міжнародних:
– Найбільше надходжень до місцевого бюджету за рахунок податку з доходу фізичних осіб та оренди землі, – розповідає керівник органу самоврядування. – Торік виграли два «прооонівські» проекти  – замінили покриття і вікна в садку, амбулаторії.
Щоправда, Поворськ та довколишні села – не виняток: тут так само складно із працевлаштуванням. Багато мешканців виживає за рахунок сезонного заробітку, молодь долає 30 км до Ковеля, аби дістатися на роботу, частина жителів працює в школі, лісництві, військовій частині, амбулаторії, тубдиспансері тощо. 
Найголовнішим невирішеним завданням Сергій Володимирович вважає реконструкцію Будинку культури, адже воліє дбати й про дозвілля своїх людей. Бо обіймати таку серйозну посаду – байдиків не бити. 
– Працювати на благо людей треба скрізь, це ще я в лісництві усвідомив, – мовить сільський голова. – Нині маю більше повноважень і можливостей, тож треба використовувати їх.
Надіємося, особа пана Семенюка буде хорошою сторінкою в історії села завдяки його мудрим рішенням та корисній роботі. 
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%