Ми - сильна нація!

Ми - сильна нація!

22-23 жовтня вперше у Луцьку з ініціативи голови облдержадміністрації Бориса Клімчука та голови облради Володимира Войтовича відбулася зустріч представників українських громадських організацій Республіки Польща, Республіки Білорусь та України в рамках діяльності «Єврорегіону Буг». Серед них – науковці, письменники, журналісти, поети, викладачі, громадські діячі.

Учасників привітали Борис Клімчук, Володимир Войтович, а також Генеральний консул України в м. Брест Олег Мисик та Генеральний консул України у м. Люблін Іван Грицак.
«Сьогодні український народ впевнено заявляє: ми – сильна нація. Ми досягнули того, що незалежність нашої країни стала реальністю, а її утвердження та покращення добробуту наших громадян – пріоритетом сьогодення. Україна відбулась як держава та функціонує. Передумовою цих змін стала ефективна економічна політика держави, яка за три з половиною роки сприяла подоланню економічного хаосу і підвищенню соціальних стандартів. Сьогодні ми розбудовуємо Україну та нашу Волинь. За роки незалежності геополітична структура зовнішньоекономічних зв’язків Волині розширилася до 90 країн. Наша область дійсно стала регіоном активної міжнародної взаємодії і гідно виконує відведене їй місце «північно-західних воріт в Україну». Як із Польщею, так і з Білоруссю ми вибудовуємо не лише хороші сусідські взаємини, але й стратегічні партнерські стосунки. Упродовж останніх років Україна активізувала співпрацю із українськими громадами за кордоном. На регіональному рівні Волинь також має напрацювання. Торік на обласному рівні затверджено програму підтримки закордонних українців, особливістю якої є налагодження зв’язків із громадськими об’єднаннями закордонних українців, вивчення їхніх освітніх, духовних, інформаційних і культурних потреб», – наголосив Борис Клімчук.
Окремо торкнувшись зовнішньополітичних пріоритетів керівництва нашої держави, голова облдержадміністрації підкреслив: «Наше з вами спільне завдання – консолідація української нації, збереження етнічної і культурної самобутності українців усього світу, презентація України як сильної суверенної держави. А держава продовжуватиме модернізацію країни відповідно до європейських стандартів, послідовно реалізовуватиме необхідні масштабні й комплексні реформи, аби політична асоціація та економічна інтеграція з Євросоюзом стала реальністю. На переконання нашого Президента, євроінтеграція – це в першу чергу будівництво Європи у себе, в Україні».
Борис Клімчук також розповів про низку транскордонних проектів, які втілюються на Волині за грантові кошти Європейського Союзу та Світового банку. Він також акцентував, що сьогодні держава приділяє значну увагу відновленню історичних пам’яток.
Окремо голова облдержадміністрації поінформував про роботи, які Волинь здійснює вже три з половиною роки щодо впорядкування українських цвинтарів у Польщі, а польських – на території Волині. «І виключно – коштом Української держави», – підкреслив він.
Голова облдержадміністрації окреслив низку заходів, які впроваджувалися в нинішньому році для підтримки українців, які проживають у Польщі та Білорусі.
Під час зустрічі, в якій також узяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк, начальники профільних управлінь обласної виконавчої влади Андрій Мельник і Андрій Ломага, обговорювали форми співпраці між об’єднанням українців у Польщі та державною і самоврядною владами України у реалізації культурних та освітніх проектів. Ішлося також про гуманітарну інтеграцію прикордонних територій України, Польщі та Білорусі.
Гості з-за кордону також поділилися своїм баченням покращення стану взаємодії між українцями, котрі живуть в різних країнах, наголосивши на важливості цього процесу задля успіху в євроінтеграційних кроках України.
Прес-служба облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%