З точністю до навпаки

З точністю до навпаки

Якщо до влади можна приходити з допомогою вулиці і майдану, то чому гніватися, коли нова вулиця і новий майдан знову приходять у знайомі кабінети до тих, хто раніше виганяв «папєрєдніків»? 

Коли в Києві вирішили боротися з редутами на лінії розмежування та відновити торгівлю з окупантами Донбасу, волинська громада обурилася. Правда, в межах чинного законодавства. Тому голову облдержадміністрації Володимира Гунчика, який разом зі своїми покровителями в Києві виступав за продовження «торгівлі на крові», спочатку делікатно «попросили» залишитися в «Білому домі». А потім наповнений активними учасниками минулих революційних подій овальний зал кілька годин терпляче очікував, поки губернатор донесе до свідомості Києва, що ігнорувати точку зору народу – смерті подібно.
Це, звичайно, був не перший «дзвіночок». Пригадаймо, як пікетували «Білий дім» із приводу обрання голови Федерації футболу Волині. Що відбувалося в листопаді 21013-го – лютому 2014-го…  Як дехто з особливо голодних і невсипущих із карабінами в руках навіть по хатах їздив, прикладами вибиваючи з «багатих Буратін» «допомогу»…
Рядові учасники цих акцій хіба що навчилися стрибати на морозі зі словами «Хто не скаче – той москаль!», бо крім розчарування в кінцевому результаті нічого й не отримали. Плодами перемоги, як завжди, скористалися вожді. І, отримавши владу – розслабилися, забувши: вимагали люди під час Революції гідності не того, що отримали в її результаті з точністю до навпаки.
Тому коли в приміщення Львівської облради силоміць увійшли представники «Національного корпусу» з вимогою до депутатів проголосувати за ухвалення Маніфесту українських націоналістів та підтримати закон про повну амністію бійців АТО, по суті, своїй нічого нового й не відбулося. Просто в ролі «антинародного режиму» опинилися вже ті, хто зайняв його місце. Закон маятника спрацював цілковито: сила дії дорівнює силі протидії… 
«Ми будемо приходити в інші облради… Потім, коли вже матимемо за собою якусь консолідовану думку, два десятки звернень від областей, тоді ми обов’язково прийдемо до Президента», – змалював перспективу лідер «Нацкорпусу», народний депутат Андрій Білецький.
Слідом за Львовом захопили приміщення й Київської міської ради разом із Віталієм Кличком. Блокувавши всі виходи з сесійної зали, люди в камуфляжі таки примусили столичних депутатів проголосувати за рішення, яким на теренах м. Києва бійці добровольчих батальйонів, які воювали в зоні АТО, прирівняні за статусом до учасників бойових дій зі складі ЗСУ, Нацггвардії, СБУ, Нацполіції, Держприкордонслужби , прокуратури та інших силових структур.
Хто наступний? І чим це все закінчиться?

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%