Війна прикметника з іменником

Війна прикметника з іменником

Бути чи не бути? Це «шекспірівське» питання  почало напряму стосуватися добудови сучасної школи в Луцьку, адже започаткований кілька років тому масштабний задум деякі депутати Луцької міськради охрестили «політичним проектом», відтак, закладених у бюджетні грошей – не дають.

Коротка історія будівництва школи №27 у Луцьку. Ще коли головою облдержадміністрації був Борис Клімчук, разом із уже покійним Луцьким міським головою Миколою Романюком вони «вибили» в Києві кошти на початок спорудження в обласному центрі не просто новітньої школи, а цілого навчально-виховного та спортивного комплексу. Та «вітри революцій» внесли свої корективи в далекосяжні плани. І ось лучани стали свідками взагалі парадоксальної ситуації: нинішня міська влада зовсім відмовилася надавати кошти (закладені у бюджеті), називаючи новобудову «політичним проектом».
Щоб подивитися, що ж зараз відбувається на новобудові, яка вже отримала характеристику довгобуду, цими днями прийшли народний депутат України від Луцького округу №22 Ігор Лапін, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, його радник (екс-перший заступник Луцького міського голови) Тарас Яковлев, ще один екс-заступник Миколи Романюка – Юрій Моклиця. Екскурсію майбутнім навчальним закладом провів директор будівельної компанії «Житлобуд-2» та депутат облради від «БПП «Солідарність» Леонід Стефанович.
І представники влади, і журналісти змогли оглянути будівлю і ззовні, і зсередини. Об’єкт готовий на 85% і, за переконаннями нашого «гіда», при наявності коштів школу можна здати до 1 вересня.
«На прилеглій території залишилося навести елементарний порядок. Техніка для цього є. Посіяти траву, і вона через три тижні зійде. Всередині треба також дещо дофарбувати, побілити стіни і постелити покриття на підлогу. Крім цього, змонтувати пару ліфтів, наладити роботу вентиляції приміщень і закінчити теплосистему. Якщо проблеми з коштами, що несподівано виникла на рівні нинішньої влади міста, не вирішуються на сьогоднішній день, тоді я ставлю питання, а що буде, коли настане холодний період? Школа без людей почне руйнуватися. І весною, навіть якщо гроші з’являються, це все доведеться переробляти», – розповів Леонід Стефанович. 
Зокрема, як повідомив директор ТОВ «Житлобуд-2», наразі, з врахуванням вже закладених 20 млн грн у міському бюджеті та 5 млн грн, виділених Кабміном, для завершення всіх будівельних робіт необхідно лише 10 мільйонів. А якщо ще врахувати закупівлю обладнання, то всього на завершення об’єкту потрібно 24 млн грн.
Що роботу на цьому об’єкті проведено величезну, видно й неозброєним оком.  Практично всі приміщення (гардероб, актова зала, декілька майбутніх класів, їдальня та кухня), а також «спірний» басейн збудовано на совість. 
А чому перед іменником «басейн» довелося поставити прикметник «спірний»?
Нещодавно було офіційно повідомлено, що міськрада запропонувала переобладнати майбутній басейн під… спортзал. І хоча за проектом у школи має бути власний спорткомплекс, розрахований на 1000 осіб, луцькі «фахівці» вирішили, що це дуже дорого. Можливо, тому, що дехто звик продавати дорогі квитки в приватний басейн, який недавно постав у Луцьку?
Відповідь на це сакраментальне питання від громадськості приховується, зате на поверхні беззаперечний факт: шкільне приміщення з басейном практично готове для експлуатації, на його облаштування, за словами підрядника, ще необхідно приблизно 600-700 тис. грн. До того ж, обладнання і робота загалом склали 7-8 млн грн, тож перепрофілювання неможливе навіть із фінансової точки зору! 
Тому під час зустрічі на об’єкті була висловлена пропозиція збудувати замість спорткомплексу звичайний спортзал, який потребує коштів удвічі менше. А на вільній території – зробити ігрові майданчики та смуги перешкод для військово-прикладних видів спорту.
Тарас Яковлев повідомив, що, можливо, й справді такий великий спорткомплекс є недоцільним, і що його команда теж замислювалася над вирішенням цієї проблеми. Бо навіть якби за планом і збудували такий великий спорткомплекс, то виникла б проблема з паркінгом, місця для якого в цьому густонаселеному районі Луцька – катма...

Намагаючись розібратися з проблемами 27-ої школи, Володимир Гунчик виділив 3 головних аспекти, а саме: необхідна кількість коштів для здачі об’єкта до початку навчального року, кількість коштів, необхідних для замороження об’єкта та – проблема з водовідведенням, яка ще не вирішена.
Начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Лілія Павліна повідомила, що після призупинення робіт необхідно буде виділити додаткові кошти на охорону та опалення приміщення. Так, приблизна сума, необхідна на підтримку температури у 10-15°С упродовж осінньо-зимових холодів, складає щонайменше 800 тис. грн. Де їх узяти?
Також вона відмітила: через те, що у міста Луцька досі немає єдиного плану забудови, виникла проблема з водостоками. Різноманітні забудовники, які навколо школи спорудили житлові будинки, підняли дороги (різниця 80 см), а тому вся вода стікає… під школу. Для вирішення цієї проблеми необхідно або «перестелити» дороги, або встановити зі сторони будинків лінію колектора… Але ці питання має вирішувати нинішня міська влада.
Голова облдержадміністрації запропонував провести нараду за його ж участі, а також представників міськвиконкому, підрядників, субпідрядників та всіх міських служб, які пов’язані з водовідведенням, а також наголосив, що план дій потрібно узгодити до завершення червня.
«Я поросив би всіх відкинути політичні аспекти. Ця школа не для УКРОПу, не для «БПП «Солідарність», не для Гунчика і не для Лапіна. Ця школа – для Луцька і для дітей, які живуть у цьому місті. І ми повинні відмовитися від нюансів у перетягуванні канату влади. Школу треба зробити», – наголосив голова облдержадміністрації.
Також він запропонував направити опитувальні листи до можливих фірм-постачальників, щоб сформувати реальну суму, необхідну для закупівлі обладнання. Бо, наприклад, на ліфтах було зекономлено 200 тис. грн, тому, ймовірно, що названа сума може бути значно меншою.
У свою чергу Ігор Лапін відмітив:
«Якщо ми ввійдемо в «консервацію» цього об’єкта на зимовий період, то втратимо набагато більше. Це не тільки опалення. Відсутність циркуляції повітря призведе до цвілості і – хронічних проблем із пліснявою. Тому цього робити неприпустимо! Оголошуйте тендери, підключайте обладнання і запускайте школу в експлуатацію».

Він також запевнив, що при особистій розмові з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом почув чітке запевнення: Кабмін для цієї школи надасть фінансову допомогу не меншу, ніж у минулому році. А це – більше 20 млн грн! Але міська влада не повинна саботувати процес будівництва.
«Люди прийшли виконувати обов’язки на коротенький період – до виборів мера, всього на три місяці. І ніхто не давав їм права змінювати стратегію розвитку міста. Іншими словами, прийшов у гості – поводь себе гарно. Прийшов ненадовго – залиш після себе слід, але не насліди!», – закликав до сумління депутатів та виконуючих обов’язки на різних посадах народний депутат України.
Тож буде чи не буде у 55-ому мікрорайону сучасна школа? І коли перші учні переступлять її поріг? 
За документами. у цьому навчальному закладі зможуть навчатися 630 учнів, а на практиці їх може бути більше тисячі. 
Тож чи зуміють різні гілки влади знайти спільну мову між собою, усвідомлюючи, що кожна з цих гілок живиться з одного кореня – волинської громади?
Від цього напряму залежить майбутнє тих учнів, для яких ця новобудова стане рідною домівкою на довгі роки…

Ольга КОНОНЧУК.

На фото Іванни СОЛОМАНЧУК: центральний корпус новобудови; Леонід Стефанович, Володимир Гунчик, Тарас Яковлєв та Ігор Лапін на території школи №27; будівельники за роботою.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%