Двір повинен бути гарним

Двір повинен бути гарним

У Луцьку відремонтували ще одну прибудинкову територію у спальному мікрорайоні міста – між багатоповерхівками на вул. Федорова, 2а та Конякіна, 15. Щоправда, представники влади обіцяють: до завершення року в обласному центрі Волині нових дворів буде аж 19. Нині будівельники капітально ремонтують той, що на пр-ті Відродження, 14а, 16а та 16б. А до кінця року заплановано довести до толку прибудинкову територію, що на вул. Винниченка, 47, 49 та 51. 

Тож коло будинків на Федорова, 2а та Конякіна, 15 вкладено дорожнє покриття, подбали комунальники і про тротуари. Відтепер тут щодня гуляють мами з колясками.
– Найбільше тішить, що заасфальтували двір та під’їзди до нього, – розповідає Світлана Пилипчук, котра вийшла на прогулянку з маленькою онучкою. – Раніше з цим була біда. Будинок наш, що розташований на Конякіна, 15, звели ще 16 років тому, а дороги так і не зробили. От ми стільки часу й місили болото. Не було куди дитя вивести! Тепер – справді краса.
Дітворі вгодили комунальники сповна: оновили існуючий майданчик. Коло багатоповерхівок встановлено ігровий комплекс із гойдалками та гірками. А для малюків – пісочниці. Щастя для малечі вартувало громаді у 8 тис. 287 грн. Ще 772 тис. влада віднайшла у міському бюджеті. Окрім того, трохи більше 3 тис. грн витратили на освітлення прибудинкової території. Зрозуміло, що благоустрій – задоволення не з дешевих, одначе комфорт і спокій мешканців Луцька того вартує. 
Оглянути, як впоралися працівники департаменту ЖКГ, на місце прибув Луцький міський голова Микола Романюк.
– Узагалі цього року ми планували відремонтувати 24 прибудинкові території, але життя внесло корективи, – підкреслив Микола Ярославович. – Через сильні зливи, які були в Луцьку й наробили немало шкоди, ми змушені були перекинути кошти, аби ліквідувати наслідки стихії. Майже два з половиною мільйони гривень спрямували на ремонт шкіл № 3, 7 та 9. Але ті п’ять прибудинкових територій, на які не вистачило коштів, облаштовуватимемо першочергово наступного року. 
Щойно мер приїхав, як до нього висипали люди. Мешканці багатоповерхівок дякували за наведений благоустрій та, скориставшись нагодою, ділилися проблемами. Чи не найбільша – відсутність парковки для автомобілів, а тому деякі спритники дозволяють собі залишати машину… прямо на газоні коло пісочниці. Зрозуміло, що такий стан справ неабияк обурює мешканців. 

– От скажіть, що робити, аби не залишали там своїх автомобілів? – запитав літній чоловік.
Микола Романюк одразу дав доручення викликати патрульну машину ДАІ, аби правоохоронці розібралися в ситуації, але при цьому зауважив наступне:
– На весь Луцьк працює лише дві машини ДАІ, тому на всі виклики вони не можуть приїздити оперативно. Зважайте на це. Я ж вважаю, що саме громаді потрібно братися до цієї справи. Хіба ж ви не знаєте, чиї то автомобілі стоять на газоні? Ну не вірю, що то хтось чужий залишив і пішов по справах. Кажіть! Якщо ми хочемо побудувати цивілізоване суспільство, то треба не відмахуватися, а виховувати один одного. А то діти дивляться на все це й так само робитимуть!
– Дійсно, якщо говоритиме хтось один, то діла не буде, лише ворогів собі наживе, але якщо обурюватися стануть всі мешканці, тоді це питання вирішити реально, – погодилися люди. 

Окрім того, у дворі розташовано торговельний заклад, де продають спиртні напої. Жителі нарікають: ввечері лячно вийти на вулицю, бо компанії напідпитку продовжують святкувати прямо на лавках й галасувати ледь не до самого ранку. Мовляв, вихід один – заборонити реалізацію алкоголю вночі. Міський голова порадив людям написати на його ім’я звернення й підкріпити його підписами. Він же зреагує, щойно отримає лист. А щоби діло з пішло швидше, порадив звернутися до депутата-мажоритарника, котрий мав би опікуватися цим округом.
Насамкінець Микола Романюк попрохав людей бережно ставитися до того нехитрого майна, що є у дворі, до лавочок і пісочниць. До речі, одну із лавок хтось «успішно» зламав…
Активно спілкувалися із керівником міста діти. Хлопчаки, котрі висипали у двір, розповідали: відтепер можуть кататися на скейтах та роликах. Мовляв, така розвага раніше для них була мрією, тепер же тішся, скільки душі завгодно.
Наш кор.
Фото Світлани ГОЛОВАЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%