Долати чи оминати?

Долати чи оминати?

Понеділок розпочався зі звичного маршруту. Та цього ранку, поспішаючи на роботу, на мосту через залізницю, котрий сполучає пр-ти Молоді та Василя Мойсея, потрапив у гігантську «пробку». «Корок» був таким великим, що замість кількох хвилин довелося витратити майже 15-ть, щоб після перехрестя з вул. Грибоєдова нарешті вирватися з довжелезної «тягучки». 

Причина катастрофічного збою в організації дорожнього руху виявилася банальною: внаслідок ДТП одна з понівечених машин продовжувала перебувати на дорозі, і доки експерти заміряли всі параметри пригоди та складали протокол, патрульний поліцейській у цій точці намагався виконувати роль регулювальника.
Здавалося б, банальний випадок. Про що тут говорити, коли щодня і в Луцьку, і на Волині, і в Україні подібних – тисячі?
Але час, який провів у «пробці» минув із користю. Аналізуючи, чому так багато автомобілів і тролейбусів виявилися заручниками аварії, про яку ніхто з водіїв гадки не мав, дійшов простого висновку: поліція не налагодила дієву співпрацю з журналістами, а ті, в свою чергу, не запропонували правоохоронцям спільного проекту, який би міг оперативно повідомляти всіх учасників руху про планові чи екстрені перешкоди в звичному режимі дорожнього руху.
Ну, «нова поліція» не вміє діяти комплексно, тому й не виставила додаткових екіпажів, щоб ті ще за кілька кілометрів до місця ДТП повідомляли водіїв про «корок» і рекомендували об’їхати його. Але немає на Волині й системи екстреного інформування про ситуацію на звичайних автошляхах, не кажучи вже стан справ біля міжнародних пунктів пропуску в Устилузі і Ягодині. 
Навіть у цей момент, коли автор пише цю статтю, невідомо, чи не виникла якась аварія на якійсь іншій вулиці Луцька, Нововолинська чи Голоб. Бо під час перетворення міліції на поліцію творці реформи забули про найголовніше: створити надійну та ефективну систему комунікації правоохоронців із суспільством. І тут мається на увазі не роздмухування штатів відомчих прес-служб чи присвоєння офіцерських звань їхнім співробітникам, а про організаційний, фінансовий і технічний ресурс, який допоможе вирішувати проблеми буквально за кілька хвилин після їх виникнення. 
Чи не варто керівництву ГУ Нацполіції у Волинській області звернутися в МВС із ініціативою допомогти на центральному рівні створити інформаційний ресурс, який оперативно повідомлятиме про ситуацію на волинських автошляхах? Чому б не укласти договір про співпрацю з хоча б одним радіо, яке, перервавши запланований випуск передач, швидко сповістить, що, наприклад, на таку то вулицю їхати не варто, а біля такого то населеного пункту – акція протесту з перекриттям дороги?

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%