«Я з Порошенком був, є і буду…»

«Я з Порошенком  був, є і буду…»


3 роки тому директор ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» Володимир Гунчик перетворився на голову Волинської обласної державної адміністрації. Це сталося одночасно з підписанням Президентом України Петром Порошенком Указу №616/2014. За кілька днів Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко представив нового керівника виконавчої влади області в сесійній залі облради.

Що зробив Володимир Гунчик за 36 місяців перебування на посаді?

Найкращою оцінкою будуть слова самого Володимира Гунчика, які він озвучував у різний час і за різних обставин. Ось деякі з заяв губернатора, варті уваги.

«Чиновник – не для апарату»

«Шановні колеги, друзі! Я маю право так сказати, бо багатьох із вас знаю особисто, з багатьма працював. З деякими людьми робили бізнес, із політиками вирішували політичні питання, з громадою – громадські. Для мене всі ви – одна команда, яку я назвав би просто – волинська громада. Хочу подякувати Президенту України Петрові Олексійовичу Порошенкові за високу довіру щодо призначення мене головою облдержадміністрації.  Зроблю все, щоб волиняни, команда Президента не відчули негативу в зв’язку з моїм приходом на цю посаду.  Постараюся зробити все, щоб громада розвивалася в такий складний для всіх час. Я розумію, що люди чекають змін, а зміни йдуть дуже повільно.  Звичайно, цьому заважає війна. Але неможливо у всьому звинувачувати військову агресію…  Хочу, щоб ми відчули реальну критику, але поряд із цим і реальну підтримку. Дуже хочу відчути плече і руку колег по роботі, депутатів, людей, які працюють за межами цієї зали, тому що ми – єдина команда. Зроблю все для того, щоби ні в якому разі не спрацювати гірше і показати: Волинь може стабільно розвиватися, тут є прекрасна команда, яка вирішує поставлені перед нею завдання».
(«Волинська газета», 
31 липня 2014 р.).

Яйце і напад

«Я прошу присутніх тут правоохоронців зафіксувати факт нападу на голову Волинської ОДА (мається на увазі факт розбиття курячого яйця об голову губернатора депутатом Старовижівської райради Іваном Омельчуком в приміщенні Інституту післядипломної освіти, куди Володимир Гунчик у супроводі активістів був змушений крокувати кілька кілометрів від Київського майдану, 9, – ред.)».
(«ВолиньPost», 
22 серпня 2014 р.).

Сон у машині

«Якщо це можна назвати відпочинком, то – так: я сплю шість годин на добу. Маю можливість деколи побувати у батьків (у селі Камінь-Каширського р-ну, – ред.). Хочу відпочити в повному розумінні цього слова хоча б 10 днів, але чудово розумію, що ніхто мені такої можливості зараз не дасть. Хотілося б просто кудись поїхати, де не працює мобільний телефон, де тебе ніхто не знає і увесь цей час побути з сім’єю і з самим собою.
Я розумію, що це нереально і використовую будь-яку можливість, щоб хоча б годинку-дві поспати в автомобілі... Автомобіль для мене – предмет необхідності. Тут немає сенсу особливо чимось розкошувати. Я за своє життя, будучи в автомобільному бізнесі, з’їздив вже десятки автомобілів і вони для мене – лише засіб пересування».
(«Таблоїд Волині», 
19 січня 2015 р.).3 села, 2 автобуси, 1 школа

«Під час поїздок областю я зіштовхуюся із випадками: звертаються по допомогу, наприклад, для школи. Коли запитую, скільки там навчається учнів, з’ясовується, що 20. І в той же час тут працює 19 вчителів. Звичайно, такі школи не можуть існувати. Тому коли об’єднати три села, лишається стежити за розвитком і хорошою роботою однієї потужної школи та придбати два шкільні автобуси.
Розумію, це не питання одного дня, але стратегічно ми мусимо розуміти, що пріоритетом має бути сильна амбулаторія, сильна школа, сильна громада».
(«Сім’я і дім», 
2 червня 2015 р.).

За рік будуть народжувати!

«В нас дуже висока захворюваність. Але патологія дитячих захворювань теж зростає. Майже 7% дітей, які народжуються, мають патології. Це величезний відсоток. Раніше це було 5%... Я вже сконтактував з головою Тернопільської ОДА. В нього точно такий же центр, точно такі ж проблеми. В мене на столі лежить звернення за підписом голови Тернопільської ОДА до Президента з проханням доручити Кабінету Міністрів включити на наступний рік окремою структурою і виділити 150 мільйонів гривень для того, щоб добудувати цих два Перинатальних центри. Якщо таке рішення буде прийнято і внесено в проект бюджету, то за рік Перинатальний центр у Луцьку добудують».
(«ВолиньPost», 
25 липня 2016 р.).

Два види війни

«Питання інформаційної безпеки – одне з головних, котре ставить перед головою Адміністрація Президента. Окрім того, це й – особливе доручення Президента. Два роки працюємо в цьому напрямку. Не все виходить, але вистачає мужності про це говорити. Тепер ми вже зрозуміли, що є два види війни: через окопи та бліндажі, й через голови, душі та серця. Останній вимагає особливого озброєння – інформаційного та інтелектуального. Ми два роки на всіх рівнях говоримо правду: значна частина території області не покрита вітчизняним та українським телевізійним мовленням. 27 вересня Волинь звітуватиметься у ДКТУ щодо розвитку інформаційного простору, й знову наголошуватимемо на проблемі. Вирішив очолити делегацію, аби дати зрозуміти: волиняни усвідомлюють важливість питання й вимагають його вирішити».
(«Волинь-нова», 
19 вересня 2016 р.).

 «Не балтати язиком»!
«Щодо усіх скептиків, зокрема й тих, хто по телебаченню виступає, то на Перинатальний центр облдержадміністрація виділила майже 8 мільйонів гривень. Ці кошти ми отримали з економії внаслідок ефективного використання коштів під час будівництва школи в селищі Шацьк. Тому скептиків прошу краще вивчати матеріальну частину, а не «балтати язиком»!».
(«Волинські новини», 
19 грудня 2016 р.).

Завдання №1
«Сьогодні важливо прислухатися до змін, які відбуваються в державі й перенацілити роботу Центру (мається на увазі обласний Центр зайнятості, який очолив голова облорганізації «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Роман Романюк, – ред.). Важливо не просто направити людину, а прослідкувати, наскільки робоче місце зайняте. Ми всі однієї команди й будемо робити все для того, щоб наші громадяни мали роботу. Це завдання №1. Десять тисяч наших земляків воювали й воюють в зоні АТО, й для тих, хто повернувся додому, вкрай важливо, щоб вони були працевлаштовані. Адже сім’я і робота – найкраща реабілітація». 
(«Вісник і К», 
2 лютого 2017 р.).

Бурштин

«Наші опоненти вважають, що якщо іншим шляхом видобувати бурштин – як через КП «Волиньприродресурс», то бюджети наповняться дуже швидко і у великих обсягах. Ми повинні розуміти, що чітко регламентований зараз порядок наповнення і реалізації міжбюджетних взаємин. І коли ми говоримо про дві державні компанії, ми акцентуємо увагу і будемо звертатися до керівників цих компаній, щоб максимальна кількість податків були направлені в обласний та районний бюджети. Відповідно до закону. Будемо звертатися до Кабміну з проханням підняти рівень відсотків сплати в місцеві бюджети за реалізацію бурштину, щоб дати зрозуміти, що ця постанова направлена на підвищення бюджетоспроможності місцевих рад».
(«Кордон», 
15 лютого 2017 р.).

Гроб і каша

«Я з Порошенком був, є і буду… Подобається вам це чи ні. І в гроб із ним ляжу… Мало каші з’їв! Ти ще малий, щоб таке говорити!».
(«Волинські новини». 
13 березня 2017 р.).

Позиція за ніч – незмінна

«Сьогодні треба було це все зробити на зовсім іншому майданчику. Вчора був майданчик громадський, а сьогодні був майданчик депутатів обласної ради. Я вважаю, що кожен має право висловити свою думку на різних майданчиках. От сьогодні вирішили зібратися депутати і висловитися. Нема ніяких заперечень. Я, як депутат обласної ради, вчора свою позицію висловив і сьогодні її повторювати натиском кнопки не бачив сенсу. Своїх позицій за ніч я не змінив. Вони залишилися такими ж, як були. Я дійсно проти силового розгону, я за те, щоб звільнили хлопців, щоб розібралися і подивилися, чому вони були затримані. Якщо там є факти порушення законодавства, значить затримані повинні відповідати незалежно від того, чи це громадський активіст, чи АТОвець, чи просто пересічний громадянин. Якщо законодавство порушили силовики або перевищили свої повноваження – вони теж повинні за це відповідати. Я це вчора озвучував і сказав, що моя така позиція. Ми вчора пообіцяли ввечері, що хлопців відпустять і сьогодні, ви знаєте, що всі вони – на свободі».
(«Волинський інформаційний портал», 
14 березня 2017 р.). 

Госпітальні, а не виборчі

«Наш популізм привів до того, що в 12 областях рішення прийнято, а в нас досі нема госпітальних округів – питання досі висить в повітрі... Іде незрозуміла мені боротьба за округи, які лобіюються окремими людьми. Таке враження, що хтось для себе якесь тепле місце готує. Незрозуміла ситуація, бо є рішення, що буде фінансуватися не центр округу, а округ загалом… Нашій області вистачить трьох округів, лише в цьому випадку медична реформа буде ефективною. Як треба ще раз організувати дискусію, то зробіть (рекомендація начальнику облуправління охорони здоров’я Ігорю Ващенюку, – ред.), але із залученням спеціалістів, а не популістів».
(«Волинь24», 
29 травня 2017 р.).

Голову нагнути непросто…

«Там, де хтось хоче створити конфлікт, я його не загострюю. Я бачу, що деякі політсили хочуть «наступити» на пальці голові ОДА, не пропускаючи тих чи інших рішень. Я не вважаю, що потрібно принципово конфліктувати. У мене достатньо повноважень, передбачених законом та посадовою інструкцією, які я використовую, обходячи рішення сесії, комісій, більше використовуючи повноваження органів місцевого самоврядування… Мене навчили говорити завжди правду, і я не кривитиму душею. Було рішення погоджувальної ради, що не потрібно конфронтації і звіти двох керівників будуть прийняті до відома. Що вплинуло на рішення «УКРОПу», я не знаю. Моя фракція отримала доручення не протидіяти та не створювати конфлікт. Я не вважав, що Палиця (Ігор Палиця, голова облради, – ред.) допустив серйозних помилок, за які ми повинні були його страшно критикувати. Чому не взяли до відома мій звіт? Політичний реверанс був зроблений в сторону того, щоб показати залежність голови ОДА від депутатів. Але голову ОДА не так просто нагнути…
У нас був Президент, Прем’єр-міністр. Всі ми бачили з ким вони зустрічалися, голова ОДА на своєму місці і працює, результати цих зустрічей – позитивні. Для багатьох політиків, це був холодний душ. Вони зрозуміли, що потрібно шукати точки дотику і коли я зустрічаюся з ними я це бачу і відчуваю».
(«Конкурент», 
4 липня 2017 р.).

Підготував Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «ВолиньPost» і «Конкурент»: Володимир Гунчик у серпні 2014-го крокує вулицями м. Луцька на нараду після того, як не зміг туди виїхати службовою машиною, і на якій його вимазали курячим яйцем; голова облдержадміністрації заявляє, що його нікому не нагнути...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%