Чи може літати народжений повзати?

Чи може літати  народжений повзати?


Розвиток села відбувається за принципом «Нам грошей не треба, нам партія світить!»…

Є врожай – біда зі збиранням. Не вродило – ледь не голодомор наступає… Ось так і існуємо. Від битви за врожай до кампанії боротьби з недоїданням… 
Аж тут реформи підіспіли. Ну, подумала громада, нарешті заживемо по-новому! 
Але почали їх не з голови, а з мізинців. Давай усіх і одразу зробимо успішними, заможними і молодими! От візьмемо два бідних села, зведемо до купи, і в сумі отримаємо одне і багате!
І почали! Терадмінреформою назвали. На всіх рівнях про збільшення прав нових громад розтрубили…
І що?
А повний пшик. Аж клоччя летить… Як пір’я зі старих подушок.
Бо якщо навіть десятьох першокласників посадити в клас замість одного десятикласника, то вони алгебри, геометрії, біології чи хімії просто не зрозуміють. І отримають неминучі «двійки» та викличуть поганий стан самопочуття їхніх учителів.
Але питання ж не до дітей чи педагогів, а до директорів! Перед тим, як садити за штурвал надзвукового літака горе-пілота, треба хоча б на аматорські курси з повітроплавання відправити чи ні? Чи краще посадити і чекати, коли ж закінчиться коротка небесна дорога чергового камікадзе?
Ці думки виникли після чергового повідомлення з центру. Там – дуже багато грошей на розвиток нових об’єднаних територіальних громад (зведених докупи сіл, тобто). Але не можуть їх поділити! Чому? Бо ніхто не звертається!
Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода в ході засідання Комісії з розгляду проектних заявок на проекти, що можуть фінансуватися за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, обурився:
«Минулого року в цей час, через велику кількість заявок, Комісія не встигала їх розглядати. Цьогоріч громад вдвічі більше, відповідно, мала б зрости і кількість заявок, хоча фактична ситуація демонструє інше. Чому така пасивність?».
Правду сказати чи зробити вигляд, що є проблеми з перекладом? 
Чому керівники нових громад не пишуть у Київ заявки для отримання грошей? Бо просто не навчені правильно оформлювати папери!
Із гріхом наполовину в Комісії розглянули 105 заявок, що надійшли від 29 ОТГ із 12 областей України. Дали добро на 97 заявок, загальна вартість проектів по яких складає більше 96 млн грн. Решту заявок направлено громадам на доопрацювання.
Ось так. У питаннях відновлення та розбудови інфраструктури територій об’єднаних територіальних громад у Державному бюджеті України на 2017 р. передбачено 1,5 млрд грн для 366 ОТГ. З початку року Комісія розподілила трохи менше 200 млн грн, тобто, одну восьму передбачених коштів. А не розподілені повернуться назад у казну, і сільські дядьки знову чухатимуть потилиці біля розбитого корита.
«Права рука» міністра В’ячеслав Негода вніс рекомендацію:
«Обласні державні адміністрації та «Центри розвитку місцевого самоврядування» мають зайняти активну позицію і допомогти громадам, особливо новим, які вперше зараз стикаються з питаннями підготовки таких документів».
А якщо й ті не навчені «займати активну позицію», тоді що? І що то таке: «активна позиція»? Вони зараз у «пасивній позі», чи що? А як це зобразити графічно?

Данило ЗАБАЙКАЛЬСЬКИЙ.
На мал. Володимира СОЛОНЬКА («Перець»): «Дореформувалися… Вже й недоїдків нема…».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (568) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%