СТО «Хай-Вей»

СТО «Хай-Вей»  Не для усіх закони писані, тому й замість станції техобслуговування – цілодобовий більярд…


Через свою наївність ми іноді комусь авторитетно заявляємо: маємо дотримуватися загальноприйнятих норм у всіх сферах громадського життя, у тому числі і в суспільній моралі. Більшість наших співвітчизників саме так себе і поводять. Більшість, але далеко не всі.
«Круті хлопці», у яких завелися в кишенях грошенята, часто-густо вважають, що закони писані для бідних, а не для багатих. І для цього підстав у нашому суспільстві з викривленою мораллю більш, ніж достатньо. Люди не сліпі кошенята і добре бачать, що твориться довкруж них. Наші «доблесні» правоохоронні органи пачками затримують грошовитих мішків, які відбуваються легким переляком, і, маючи «вольну» на руках, продовжують смітити «зеленими» направо й наліво, показуючи велику дулю всім підряд. Не платили вони в державну казну і робити цього не збираються. Гроші краще занести якомусь державному чиновнику чи прокуророві – і будеш з ним за панібрата. Держава хай живе, як знає. За неї є кому думати... 
Що не говори, а логіка залізобетонна. Зламати її вдається далеко не всім і не скрізь. Та й система не дуже у тому зацікавлена. Їй набагато вигідніше тримати когось на гачку і час від час його трохи підсікати, щоб, бува, не зірвався як спіймана на наживку рибка. Вигоду у такому разі можна мати чималу і тривалий час. 
У цьому контексті можна послатися на СТО «Хай-Вей», що знайшла своє місце під сонцем в історичній частині Старого міста, точніше на луцькій вул. Данила Галицького, 21. 
Відразу зауважу, що я не побачив жодного бокса, у якому б ремонтувалися машини. Не буду сперечатися, що замінити лампочку у фарі чи задньому ліхтарі тут можна. Бо всі камери призначенні для миття авомобілів. Колись на цій території дійсно знаходилася станція технічного обслуговування. Теперішні власники вирішили її «реконструювати», проігнорувавши всі правові норми. Діяли за принципом: правий той, у кого більше грошей. Аксіома аксіом, що одне порушення тягне за собою інше. Тож на цій території споруджується більярдна зала та бар-кафе, звідки денно й нощно гримотить музика, яку у децибелах навіть неможливо виміряти. Зрозуміло, що сусіди не в захопленні, бо вночі їм хочеться спати, а не танцювати у власній квартирі.
Відтак у редакції з’являється скарга Оксани Фролової, яка проживає навпроти автомийки. У ній, зокрема, зазначається: 
«Тут спостерігається постійний шум, заїзд та виїзд автомоболів не врегульовано – вони влітають на територію з шаленою швидкістю. При виїзді та ж картина. Це створює небезпеку для пішоходів, тим більше, що неподалік знаходяться дві дитячі спортивні школи, вихованці яких постійно ходять повз мийку. Від бару постійно лунає музика, бо колонки винесено на вулицю, після 22-ої також. Динаміки в автомобілях, які чимало часу стоять на території, ще більше додають шуму. Зауваження водіям ніхто не робить, оскільки хазяї мийки бояться втратити клієнта. У більярдній залі та за барними столиками на вулиці цілодобово збираються якісь сумнівні компанії, щось незрозуміле курять, розпивають спиртні напої, а потім сідають за кермо автомобілів і роз’їжджаються. На наші неодноразові зауваження щодо шуму після 22-ої год. та у вихідні дні власник автомийки усю вину звалює на адміністратора, той у свою чергу киває на бармена. Ось таке зачароване коло виходить. Хоча зрозуміло, що усе робиться з відома власника. Музика, постійні вигуки, сигнали автомобілів не дають можливості спокійно спати вночі. При відкритті цього цілодобового «розважального закладу» ніхто не питав згоди громадян, які проживають у безпосередній близькості».
У народі кажуть: далі в ліс – більше дров. Їх чимало вже наламали власники «Хай-Вея», і роботу у цьому напрямку продовжують. Вони не дрімають і не сидять, склавши рук, а вишукують різні шляхи та методи, аби змусити скаржників замовкнути. Іноді навіть дивуєшся, на які витівки здатні люди, коли переслідують свою корисну мету! 
Цікаву історію повідав чоловік Оксани Фролової – Віктор: 
«28 червня ц. р. прийшов директор ЖЕКу №3 і почав висловлювати дружині претензію, що він наче б знайшов біля тротуару квітку з нашого городу та сфотографував її. З його слів випливало, що ми викидаємо сміття на дорогу. Дружина запропонувала йому пройти на двір і поглянути, де знаходиться компостна яма. Від такої пропозиції жеківський начальник відмовився, але не забув полякати муніципальною поліцією і штрафом, сума якого понад 800 грн. Відразу після розмови з нами він пішов на мийку «Хай-Вей» мити машину. Ніяких документів не показував, просто сказав, що він директор ЖЕКу. Після цього дружина подивилася в інтернеті фото і відмітила схожість із чоловіком, який до нас приходив. За все своє життя (я народився в цьому мікрорайоні Луцька!) директора ЖЕКу на території заповідника я побачив уперше за 50 років. Цікаво, що тут розкидано повно сміття, вітер розносить якісь фантики, обгортки цукерок, морозива, недокурки, пачки з-під цигарок, але директор цього усього не бачив, хоча воно валялося у нього під носом. Не звернув увагу і на погнуті пластикові пляшки. Враження таке, що він виконував замовлення власників автомийки».
– А бар, що навпроти Вас, працює цілодобово? – цікавлюся.
– Так, працював цілодобово, але коли ми поскаржилися до міської ради, він почав працювати десь до 23-ої години. Відразу стало дещо тихіше на автомийці, хоча більярдна працює цілодобово, як і мийка. Відповідно шум від автомобілів доводиться слухати і далі. Вони на швидкості залітають туди і з ревом вилітають звідси. Десь до другої години ночі у них тут, скажемо так, активна тусовка.Фактично вони створили філіал нічного клубу «Голлівуд», бо співвласник автомийки є одночасно співвласником нічного клубу «Голлівуд». Тож, напевно, і публіка та сама. Кальян, випивка і так далі. Видно, що вони вживають алкогольні напої, потім сідають за кермо і їдуть у місто.
Правда, цікаво послухати? Коли треба когось виручити, то ніхто не стане рахуватися з власним часом. Жеківський чиновник не подивився, що День Конституції, яка має оберігати права кожного громадянина і гарантувати спокій хоча б у той день, який вважається днем справжнього народовладдя. Коли є прохання впливої і потрібної людини, то можна і лоба розбити, але послухати треба. Завтра і тебе виручать. Рука руку миє. А, може, ще й «золотить»?! 
Вислухавши одну сторону, забажав почути і другу. Адміністратор, молодого віку хлопчина, навідріз відмовився назвати своє прізвище і заявив, що спілкуватися з кореспондентом газети не буде. Він зателефонував якомусь чоловікові і дав слухавку мені. Дізнавшись, що хочу подивитися їхні установчі документи та дозволи, чоловік якусь мить помовчав, а тоді запевнив, що у них є всі відповідні документи, крім одного, видачу якого затримала Луцька міськрада. Ми домовилися про час зустрічі. Але через якихось пару хвилин  зателефонував ще один чоловік, який назвався співвласником автомийки. Знову довелося пояснювати, що хочу вияснити. «Та у нас з документами усе  в порядку. Я вам усе покажу, але це буде через кілька днів, коли повернуся з командировки. Зателефоную вам і зустрінемося», – запевнив невідомий абонент. 
На дзвінок та на зустріч наївно чекаю досі, хоча минув майже місяць. Недаремно, виявляється, кажуть, що чекати треба три роки. За цей час, думається, документи будуть у повному порядку. Бо не все так гладко, як розказують хазяї.
З відповіді першого заступника Луцького міського голови Григорія Недопада, яку отримала Оксана Фролова, випливає, що реконструкція будівлі на вул. Данила Галицького, 21 (СТО «Хай-Вей») проведена без дозвільних документів з порушенням п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та ч. 1 ст. 25 Закону України «Про основи містобудування». У зв’язку з цим відділ державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради направив власникам названого об’єкта припис, яким зобов’язав до 25. 11. 2017 р. привести будівництво у відповідність до вимог містобудівного законодавства. Вказаному закладу також відмовленно у погодженні щодо цілодобового режиму роботи.
Тож залишається чекати на «момент істини», котрий має наступити наприкінці листопада. Та навіть зараз аж ніяк не можна гарантувати, що на «Хай-Вей» нема інших порушень, у тому числі відносно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», мова у якому йде про чистоту повітря, грунтової води, зелених насаджень, про утилізацію відходів тощо. 
Питання далеко не риторичні, коли брати до уваги, що мийка розміщена в істричній частині старого міста. Словом, відповідні служби мають ретельніше придивитися до СТО і скрупольозно проаналізувати її діяльність.

Володмир ПРИХОДЬКО.
На фото автора: сумнозвісна «Хай-Вей». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%