Міграційний щит Європи

Міграційний щит Європи

– Волинь зіштовхнулася з нелегальною міграцією, яка реально загрожує державним інтересам, – заявив начальник управління Державної міграційної служби України у Волинській області Олександр Воробей під час недавньої прес-конференції для журналістів, котра відбувалася у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, що в с. Журавичі Ківерцівського р-ну. – Адже разом із мігрантами або під їхнім прикриттям до нас проникають добре організовані транснаціональні злочинні угрупування, а з ними – важкі наркотичні засоби та інфекційні захворювання.

– Україна завжди перебувала в центрі міграційних потоків на Євразійському континенті, – визнає і його перший заступник Олексій Чернишев. – В окремі періоди вона стримувала неконтрольовану міграцію з Азії до Європи.
Схоже, ця міна сповільненої дії найближчим часом може зірватися з неочікуваною силою. Волині, що безпосередньо сусідить із Євросоюзом, відведено роль міграційного щита. Зі вступом до Європейського співтовариства волинські міграційники опиняться на передньому краї боротьби з нелегалами, зокрема з незнайомим нам злочинним світом. Уже тепер в області перебуває 2134 іммігранти із 48 країн, із яких – 34 особи без громадянства.
– Є серед них люди, що покидають батьківщину через війни, – каже головний спеціаліст сектору у справах біженців та соціальної інтеграції цього ж управління Володимир Лесько. – Хтось хоче вирватися з нужденного життя, сподіваючись закоренитись у більш благополучній Європі. Але трапляються і такі, що не ладять із законом, втікають від правосуддя або ж намагаються розширити свій злочинний бізнес на території інших держав. 

Державну міграційну службу України створено три роки тому. До кола її обов’язків входить реалізація державної політики з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, а також у справах міграції в межах, визначених законодавством про біженців. Фактично нема людини, яка бодай раз у житті не скористалася її послугами. Зокрема тільки цьогоріч 26769 волинян отримали паспорти громадянина України, ще 27808 – для виїзду за кордон, видано 5206 проїзних документів дитини, вклеєно 26629 фотокарток до паспортів у зв'язку із досягненням 25, 45-річного віку, надано 58766 довідок про місце проживання або перебування особи.
– Але це лиш крапля у морі великих справ нової служби, – твердять начальник відділу по роботі з іноземцями Олександр Козлюк та завідувач сектору юридичного забезпечення Олександр ІІахолюк, яким доводиться віч-на-віч спілкуватися з нелегальними мігрантами, відстоювати державні інтереси в судах, проводити до Бориспільського аеродрому «видворенців» чи сприяти якомога швидшій інтеграції в українське суспільство тих, хто набув статусу біженців. 
Найближчими десятиліттями ми можемо зіштовхнутися не лише з арміями транзитних мігрантів, але й закоренілих злочинців, також – із глобальною міграційною політикою сильних світу цього. Україна готова до цього, кажуть міграційники, вчиться в інших держав. Зараз у нас діє 679 територіальних підрозділів Державної міграційної служби, з них – 18 на Волині, де працює 111 фахівців. Приємно вразила дружня атмосфера і людяність, яка панує серед управлінців. А ще патріотизм! Усі свідомі того, що міграційна служба має твердо стояти на сторожі українських інтересів, дбати про добробут народу, його майбутніх поколінь. 
Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото автора та Романа УСТИМЧУКА: головні управлінці міграційної служби Волині; тут утримують нелегалів. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%