Сесія – без обіду

Сесія – без обіду Про дешеві патрони, кума судді та «політичні десерти».

Під час першого пленарного засідання 22-ї сесії облради депутати пішли на обід і не повернулися, то під час другого – працювали без перерви.
У порядку денному залишилося понад два десятка питань. Однак найперше всіх цікавило: чи буде змога їх розглянути. Те, що надто обранці надто «повільно поспішають» на сесію, зауважила навіть працівниця гардеробу, вішаючи на гачечки депутатські пальта й куртки. Однак сподівання не справдилися. Табло після реєстрації засвідчило присутність у сесійній залі 50-ти обранців.
Аби відразу налаштувати колег на робочий лад, голова облради Володимир Войтович попередив: коли хтось зловживатиме часом, відведеним регламентом, – виключатиме мікрофон. Правда, жодного разу обіцянку не реалізував. А охочих поговорити було чимало… І по суті, і – без суті.
Запитів і запитань депутати цього дня нарихтували небагато. На окремі – тут же отримали відповідь. Скажімо Анатолію Грицюку, який нарікав на роботу Держказначейства, голова облдержадміністрації Борис Клімчук відповів: мовлять «зависають» у нас тільки ті 836 млн доларів, які ми платимо Росії за газ, натомість проплати по захищених статтях бюджету відбуваються вчасно. Та й ситуація зі зволіканнями у фінансуванні, за його словами, – не дивина.
Нашоукраїнець Михайло Бегаль озвучив запит щодо необхідності ремонту доріг на Ратнівщині:«Десять сіл відрізані від світу. Дорога розбита настільки, що автобуси відмовляються їздити. Чотири тижні поспіль руху нема! А попереду – зима», – зауважив обранець. Дорога розбита через те, що триває ремонт мосту в с. Щитинь Любешівського р-ну, пояснив голова облдержадміністрації. Про проблему знають, над її вирішенням працюють відповідні служби.
Ігор Гузь, який віднедавна в облраді – під стягами «Батьківщини», теж взявся, як сам висловився, «допомогти» владі з дорогами. Точніше – з відновленням транспортного сполучення до сіл Небіжка Ківерцівського р-ну, Щедрогір Ратнівського та Сьомаки Старовижівського. Мало того – запропонував заслухати на наступній сесії інформацію начальника профільного департаменту облдержадміністрації Леоніда Кирильчука про відповідну роботу. Більшість не була солідарною з Ігорем Володимировичем. Однак Борис Клімчук відреагував і на цей сигнал. Зазначивши, що вдячний депутатам за поміч, а ще більше буде вдячний, коли ті не чекатимуть сесії, а оперативно повідомлятимуть йому про подібні випадки. А «відомство Кирильчука», за його словами, справді мусить ліпше працювати.
Порядок денний почали розглядати з 13-го питання. Але магія тут зробила свою справу. Бо ніби й було порозуміння в залі щодо того, що вимоги до роботи колегії облради треба спростити, щоб вона могла працювати, та все ж голосів забракло.
Традиційно запеклі дебати розгорнулися довкола мисливських тем. Що вдієш, коли мисливство – типове депутатське хобі. Як виявилося, навіть проведених влітку сесійних слухань про ведення мисливського господарства в області було мало, аби вгамувати увагу обранців до теми. Під час обговорення проекту рішення щодо прийняття рекомендацій згаданих слухань у багатьох присутніх «народилися» нові пропозиції. Скажімо, Олександр Свирида запропонував облраді вийти з ініціативою до столиці з привод необхідності введення акцизного збору на мисливську зброю та боєприпаси, що зробить її дорожчою, а отже, менш доступною. І тоді в угіддях буде більше порядку.
«Це що ж виходить: зробити так, аби бідні люди не плуталися під ногами в багатих? – обурився депутат Василь Пецентій. – Вони теж люди і теж хочуть на полювання!».
«Дешеві патрони і рушниці – то маячня. Важливо інше: нема культури полювання, – озвався власник приватного підприємства, що господарює на мисливських угіддях області, депутат Василь Столяр. – Біда в тому, що штрафи за лося – 17 гривень, що рушниці повертаються! Скільки «Феміда-Інтер» кабанів та лосів привозила під двері міліції! Нічого… То кум судді, то брат прокурора… Раніше браконьєри самок не стріляли. А тепер «понятія» змінилися».
Однак після дискусії не підтримала більшість ні пропозиції щодо акцизів, ні пропозиції звернутися до облуправління внутрішніх справ, аби ті посили боротьбу з браконьєрством.
Не вдалося цього дня прийняти рішення щодо ліквідації автогосподарства облради. Завадили чиновникам зменшити витрати на користування транспортом …свободівці, як не дивно.
Однак навряд чи можна назвати друге пленарне засідання неконструктивним. Депутати погодилися навіть без обіду попрацювати, аби закрити сесію. Хоча на завершення, як завше, були «політичні десерти»: проект, ініційований свободівцями, щодо позбавлення Катерини Ващук звання «Почесного громадянина Волині» , зміг набрати лише 16 голосів. Не підтримала більшість ініціативу Ігоря Гузя щодо звернення до Верховної Ради України з вимогою про невідкладний розгляд та прийняття проект Закону України «Про порядок імпічменту Президента України».
«Розуміємо бажання розхитати ситуацію шляхом прийняття подібних заяв селищними чи сільськими радами. Вони ж ні на що не впливають. А безглуздих рішень ми приймати не будемо», – резюмував друге пленарне засідання 22-ї сесії облради депутат Клімчук.

Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%