Нові гроші: Biтcoin та Litecoin

Нові гроші: Biтcoin та Litecoin

Отже, «Всесвітня павутина» продовжує пожирати все живе та усталене, і навіть уже звичні гроші (паперові купюри та металеві монети) давно поступилися місцем пластиковим платіжним карткам і електронним системам платежів. Але віртуальний сегмент нашого життя не заспокоюється. Тому дедалі більшої популярності набувають наразі екзотичні, а дуже скоро, мабуть, цілком звичні «невидимі гроші» – Bitcoin (ВТС) та Litecoin (LТС)…

У середині серпня електронна валюта Biтcoin встановила рекорд: за 1 ВТС  давали аж 4367 доларів США! 
Що ж то за диво таке, створене в 2009 р. японським програмістом та економістом Сатосі Накамото?
Не фахівцеві ногу можна зламати в поясненні цієї химерної валюти. Тому нехай краще пояснять фахівці:
«Bitсoin покладається на криптографічні принципи, щоб створити унікальні, невідтворювані і ділені маркери валюти. Користувачі зберігають криптографічні ключі до своїх власних грошей локально на персональному комп’ютері, і проводять транзакції безпосередньо один з одним через пірингову мережу, перевіряючи за допомогою мережі достовірність грошових переказів. Фізично кожна монета в системі має свій унікальний ключ.
При здійсненні транзакції користувач додає до монети відкритий ключ адресата і підписує її своїм особистим закритим ключем. Щоб запобігти подвійному списанню однієї монети, всі транзакції транслюються іншим учасникам, а повний список транзакцій в анонімному вигляді зберігається в розподіленій мережі. При кожній новій транзакції ключі перевіряються за списком попередніх транзакцій. Інакше кажучи, Bitсoin заснований на записі переміщень грошових коштів з використанням асиметричного шифрування».
Оскільки потрібен певний час для перевірки здійснення платежів, то, наприклад, замовити та оплатити готель вдається не раніше ніж за 3 доби. 
Як бути, коли треба розрахуватися швидше? Конкуренти створили електронні гроші Litecoin. Наразі 1 тис. грн вартує 1633 (LТС).
«Ланцюжок блоків Litecoin здатний обробляти більший обсяг транзакцій, ніж Bitcoin. Частіша генерація платіжних блоків мережі здатна працювати без необхідності змінювати в майбутньому програмне забезпечення. В результаті продавці і покупці отримали можливість швидко отримувати підтвердження взаєморозрахунків. Litecoin – це відкритий стартовий код, глобальна платіжна мережа, повністю децентралізована і поза контролем із боку будь-яких органів влади. Мережу захищає математика», – стверджують фахівці. 
Схоже, що невдовзі людина з паперовими грошима в гаманці буде виглядати так само смішно, як сьогодні перехожий із двохкасетним магнітофоном у руці… 

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%