Утрачені надії

Утрачені  надії


Того теплого зимового вечора, коли Юрко зустрівся з Оленкою, падав густий, пухнастий сніг. Хлопець повертався з інституту, в якому навчався. На автобусній зупинці юрмилися люди. Серед них Юрко помітив привабливу дівчину. 

Щоки її палали здоровим, свіжим рум’янцем. З-під хутряної шапочки вибивалося густе, кольору стиглого жита, волосся. Великі блакитні очі випромінювали щирість та доброту. Він підійшов, привітався. Познайомившись, юнак запропонував трохи погуляти містом. Сніжинки нечутно кружляли в повітрі, виблискуючи при світлі ліхтарів. Дерева, дахи будинків, земля – все було в білому зимовому вбранні. Дівчина теж була з ніг до голови обліплена снігом і скидалася на Снігуроньку з казки. Юрко, немов зачарований, не зводив із цього дивного створіння закоханих очей.
Оленка виявилася говіркою. Розповіла про себе. Батько їх залишив, мати відмовилася від дочки, коли та була ще немовлям, її виховала бабуся, з якою дівчина живе й зараз.
Так вони гуляли вулицями міста, розмовляли. «Ой, пробач, мені вже час додому: бабуся буде хвилюватися», – раптом занепокоїлась Оленка, зиркнувши на годинник. Домовившись про побачення, Юрко, наче на крилах, летів додому. На душі було весело, серце радісно тьохкало в грудях: адже в нього тепер є Оленка...
Наступного дня ніяк не міг дочекатися, коли закінчиться заняття, щоб скоріше зустрітися зі своєю коханою. Немов стріла, він летів на побачення. З кожною хвилиною Юрко відчував, що все більше й більше кохає Оленку, що не може прожити без неї й хвилини.
Дівчина вже чекала на нього в призначеному місці. Невеличка на зріст, у своїй чорній шубці, вона була схожа на ведмедика. Юрко запропонував їй піти в кіно. Оленка погодилася. Під час кіносеансу хлопець майже не помічав, що діється на екрані: адже поруч була кохана, всі думки були тільки про неї, яка вона вродлива, щира, лагідна...
Аж ось і кінець фільму. Провівши дівчину додому, Юрко не поспішав з нею прощатися: йому було так добре з Оленкою. Хлопець обняв її, і вона довірливо притислася до нього. Не розуміючи, як це трапилось, Юрко несміливо поцілував дівчину. По всьому тілу розлилося приємне тепло, хлопець відчув легкість, немов він втратив вагу. Здавалося, що Юрко от-от злетить... «Не треба: мені час уже додому», – раптом схаменулась Оленка.
...Наступного дня о шостій вечора, як і було домовлено, Юрко чекав Оленку на їхньому постійному місці зустрічі. Але дівчини довго не було. Серце стискалося в передчутті чогось неприємного… 
«Може, щось трапилось»... – хвилювався він. Вдивлявся в кожного перехожого з надією побачити свою кохану. Аж ось нарешті і вона. Ще здалеку Юрко помітив щось неладне: Оленка була сумна, йшла, не поспішаючи.
– Оленко, люба, що трапилося?
– Зараз я тобі все поясню, – почала вона, – тільки ти не ображайся. Розумієш, ще в школі я зустрічалася з одним хлопцем. У нас з ним були серйозні наміри. Але одного разу, через якийсь дріб’язок, ми посварилися. Невдовзі він виїхав до іншого міста. До цього часу про нього не було ніякої звістки. І ось учора я отримала від нього лист. Просить вибачення, пише, що й досі кохає мене. Кличе до себе.
– І що ти вирішила? – глухо запитав Юрко якимось чужим голосом.
– Іду до нього, ось уже й квиток придбала на поїзд. У неділю, о восьмій.
– А як же я? Адже я тебе кохаю! – у розпачі скрикнув Юрко.
– Пробач, поїду. А ти, ти ще когось зустрінеш, покохаєш. До побачення. Проводжати мене не треба, – відповіла Оленка.
...У неділю цілий день хлопець не знаходив собі місця, ніяк не міг дочекатися вечора, щоб, незважаючи на заборону дівчини, поїхати на залізничний вокзал: востаннє побачити свою кохану, попрощатися з нею. Вечір. Сьома година. Немов стріла, летів Юрко на автобусну зупинку. Та, як на гріх, довго не було автобуса.
«Треба йти пішки – інакше не встигну», – блискавично вирішив він. І не пішов, а побіг. Серце в нього калатало в грудях, немов пташка в клітці, не вистачало повітря. А він усе біг і біг, не відчуваючи втоми. Його не залишала одна-єдина думка: скоріше, інакше не побачу свою Оленку. Ось уже й перехідний міст через залізничні колії. Раптом пролунав гудок електровоза. З мосту Юрко побачив, як від перону, повільно набираючи швидкість, відходив поїзд, везучи кудись його милу, його надію. Вдалині блимнув червоний ліхтарик останнього вагона. Блимнув і зник...
...Нічого не помічаючи навколо себе, юнак самотньо блукав вулицями міста. Як і в день їхнього першого побачення, падав густий, пухнастий сніг, виблискуючи при світлі ліхтарів. Але Юрко не помічав тієї краси. Всі його думки були про кохану дівчину. Розуміючи, що нічим уже не зарадиш, хлопець все ж у розпачі крикнув у темряву: «Оленко, люба, де ти? Відгукнись!»
У відповідь – тиша...
...Минув деякий час. Одного теплого липневого вечора Юрко, як завжди, повертався з інституту. На автобусній зупинці він помітив знайому постать. «Невже?!» – промайнула думка.
Так, це була Оленка! Але що з нею сталось?! Вона – й ніби не вона: куди й поділось її густе, пишне волосся, тепер її голівку прикрашала коротка зачіска. Щоки не палали здоровим рум’янцем – бліді, запалі. Великі блакитні очі тепер випромінювали тугу і біль.
Юнак дізнався, що хлопець, до якого вона їздила, зрадив її з іншою. І дівчина змушена була повернутися до рідного міста...
Але Юрко та Оленка були вже чужими. У кожного – своє життя.

Юрій НОВІКОВ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%