Справа №910/14668/17

Справа №910/14668/17

Газета проти Гунчика: роздержавлення – в суді!


Редакція «Волинської газети» звернулася з позовом до суду про спонукання Волинської обласної державної адміністрації щодо укладення договору, необхідного для повного роздержавлення видання. Всупереч Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» від 24 грудня 2015 р. та Постанови Кабінету міністрів України №848 від 23 листопада 2016 р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик відмовляється підписувати передбачену статтею 7 угоду, чим свідомо перешкоджає виданню роздержавитися. Іншого шляху вирішення проблеми, крім суду, немає.

Ця сумна історія почалася ще 2 роки тому, коли колектив «Волинської газети» після неодноразових і безрезультатних звернень в різноманітні інстанції (включно з Президентом України Петром Порошенком), заявивши про твердий намір стати на шлях роздержавлення після ухвалення відповідного Закону, надрукував 5 листопада 2015 р. статтю «Газета без Гунчика», наголосивши: «Краще смерть у бою, ніж життя раба!». Відповідь від губернатора та його підлеглих не забарилася: через тиждень Володимир Гунчик підписав розпорядження про вихід облдержадміністрації зі складу співзасновників газети в односторонньому порядку, а ще через тиждень – висунув безпідставну вимогу перерахувати в бюджет 24% статутного капіталу…

Це було зроблено для того, щоб усунути непокірну «Волинську газету» від процесу роздержавлення, знищити морально і матеріально. Зрозуміло, що весь цей час і до сьогодні редакція не отримала з бюджету жодної копійки підтримки, хоча це й передбачено чинним законодавством… Зрештою, вона в гунчиків нічого й не просить.

Але статутні документи ще в період перебування на посаді голови облдержадміністрації Володимира Бондаря було сформовано так, що питання належності до числа співзасновників чи виходу з них відносяться до компетенції загальних зборів. Вони й відбулися на початку січня 2016 р., коли багатостраждальний закон про роздержавлення вступив у силу, а «Волинську газету» було включено в перший етап роздержавлення Постановою КМУ №848.

Бюрократична тяганина тривала довго, але, врешті решт, 28 березня 2017 р. «Волинська газета» отримала статус нової юридичної особи і була включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Щоб отримати нове свідоцтво про друкований засіб масової інформації, видання звернулося в Головне територіальне управління юстиції, де відповіли: необхідно укласти угоду з облдержадміністрацією. Але Володимир Гунчик знову відмовився її підписувати. Тому не залишалося жодного іншого шляху, як звертатися до суду. В нашому випадку – лише до Господарського суду міста Києва.

Суддя Світлана Чебикіна призначила розгляд позовної заяви «Волинської газети» на 11 год. 10 хв. 20 вересня 2017 р. І хоча часу для підготовки фактично не було (лист із ухвалою судді був датований 1 вересня, а редакція отримала його лише ввечері 15-го числа), представник редакції поїхав до столиці… Туди ж прибув і представник відповідача – начальник юридичного управління облдержадміністрації Віталій Потапенко.

Суддя Світлана Чебикіна вислухала аргументи двох сторін, але через те, що з канцелярії Володимира Гунчика в суд вчасно не надійшов відзив на позовну заяву, відклала розгляд справи на 25 жовтня ц. р.

Боротьба за свободу слова продовжується.

Редколегія.

На фото прес-служби Господарського суду м. Києва: тут розглядається позов «Волинської газети» до облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%