«Че Гевара» з «Комуніста»

«Че Гевара» з «Комуніста»


Область має ще одного нардепа – із Шацького р-ну!

7 листопада помер народний депутат України від КПУ Михайло Герасимчук. Таке життя, що крісло парламентаря порожнім бути не може, а відтак переходить наступному за партійним списком – волинянинові Василеві Демедюку. Хто ж цей чоловік, котрого вже охрестили волинським «Че Геварою», і який, за версією столичних ЗМІ, має приїхати до Києва на… «Жигулях»?

Пана чи, радше, товариша Демедюка знайшли у партійному офісі. І хоча чоловік не одразу зголошувався на зустріч, одначе таки не відмовив.

Він полюбляє червоні сорочки й кумачеві краватки. Так убрався, коли вперше випало з Василем Демедюком стрітися, у такому ж образі записував іще передвиборне звернення до краян, де розповідав, чим займатиметься партія та він, як її представник, коли прийде у парламент. Червона у Василя Харитоновича навіть миша до ноутбука! А ще на одній зі стін кабінету розвішано кумачевий стяг. У кутку на сейфі – гіпсове погруддя Леніна, перев’язане… червоною стрічкою.  І мобільний співає ідеологічно: «И Ленин такой молодой, и юный октябрь – впереди…»

Коли почула, що Василь Харитонович, як вступив до компартії у 1986 р., так і несе ідеї комунізму в маси досі, то, чесно кажучи, подумалося: молодець дядько, що не викинув свого часу партквитка. А ні? Хвацьким комуністом Василь Демедюк був, є і буде щонайменше до кінця парламентської каденції. Та й у когорті українських «червоних» він – не остання людина, адже є членом ЦК КПУ! І 33-тє місце у партійному списку – не за гарні очі, а за плідну роботу. Подібне головний шацький комуніст підтверджує цифрами: лише у Пулемці, де мешкає нардеп із родиною, комуністів – більше п’яти десятків!

– Шацьку районну організацію Комуністичної партії України очолив у 2010-му, – розповідає волинський «Че Гевара». – До того працював у райдержадміністрації, а ще раніше керував колгоспом.

Бути комуністом Василеві Демедюку, певно, судилося долею, бо він навіть трудився у колгоспі, котрий називався… «Комуніст». Одначе Василь Харитонович – не з тих заядлих фанатиків, що заперечують окремі факти, котрі не роблять честі радянській ері комунізму. Він доводить: не слід відкидати доброго й позитивного, варто перейняти той досвід, аби розбудовувати Україну.

– А партія ж називається Комуністична партія У-к-р-а-ї-н-и! – наголошує майже нардеп. – Цим же все сказано: ми – сучасні українські комуністи! В наших лавах – прості люди, які місць не купують.

Він – неймовірно комунікабельний, навіть харизматичний. Цього не забереш. Не приховує, що не любить олігархів, радикально налаштованих свободівців (які, на думку пана Демидюка, ті ж олігархи) і всієї української владної верхівки. А відтак майбутнє – за комуністичною ідеєю. Прийнятна управлінська модель – білоруська. У сусідній державі «червоний» буває часто й захоплюється тамтешнім порядком та устроєм життя. Дуже тепло говорить про українське село. Хоча не дивно, бо народився на теренах глибинки – в с. Головне, що на Любомльщині, а у Пулемці оселився, коли розпочав трудову діяльність і склав «іспити» в «сімейнобудівельному».

– Я – селянин, – не без гордості каже Василь Харитонович. – Із дружиною тримаємо господарку: є корова, кінь, бичок, кури, індики та гуси. Маю п’ять дочок і одного синочка! Вони вже дорослі. Пишаюся дітьми! Всі мають вищу освіту.

У рідному Пулемці головного комуніста району шанують. За хороші справи. Ще депутатом райради робив усе, аби хоч трохи поліпшити благоустрій. Навіть допоміг зі спорудженням церкви! До слова, й сам до храму ходить. А те, що в радянські часи його соратники по кумачевому стягу вважали релігію опієм для народу, засуджує.

У Верховні Раді воліє працювати в так званому сільськогосподарському комітеті. Каже, що, зважаючи на його досвід та знання реальної ситуації на селі й в АПК, може зробити чимало корисного. Одначе при цьому розуміє, що з комітетним портфелем може скластися інакше. Тоді трудитиметься там, де скажуть. А ще, опанувавши всі премудрості парламентської професії, не підтримуватиме ідею підписання Угоди про асоціацію України та ЄС, бо не бачить у Європі нічого доброго. Мовляв, як тепер не пускають по-людськи, а хочуть візу і до візи, то й завтра туди не слід іти. Курс у Митний союз – значно ліпший. Про всі ці моменти й не лише про ці Василь Харитонович говорить багато, завзято й колоритно. Йому – лише за трибуну у Верховну Раду! Отакі вони – сучасні українські комуністи з Озерного краю!

Світлана ГОЛОВАЧУК.

На фото автора: Василь Демедюк сьогодні – ще в районному партійному офісі, а український парламент буде завтра!

Р.S. До речі, перше інтерв’ю в статусі народного депутата Верховної Ради, однак ще до прийняття присяги, Василь Харитонович дав «Волинській газеті». Розлога розмова – в одному з найближчих номерів.

        

        

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%