«Воронок» поїхав без адвоката

«Воронок» поїхав без адвоката Адвокату Миколі Омелянюку, якого підозрюють в отриманні хабара у «справі Сорокопуда», 29 вересня обрали запобіжний захід –  цілодобовий домашній арешт на місяць.


29 вересня суддя Луцького міського суду Андрій Сівчук розглянув клопотання прокурорів і поліцейських щодо обрання запобіжного заходу адвокатові, який проходить по справі Миколи Сорокопуда – чоловіка народного депутата України Ірини Констанкевич. Обох затримали 27 вересня ц. р. біля офісу офісі Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури у Волинській області та запідозрили в отриманні хабара – 2 тис. доларів США і понад 5 тис. грн від одного з претендентів на отримання адвокатського посвідчення. Подейкують, що в цій справі «першу скрипку» могла третя, зовсім інша особа з середовища адвокатів, але її правоохоронців випустили з поля зору або не хотіли «світити».

28 вересня Луцького міського суду  Андрій Сівчук визначив Миколі Сорокопуду (адвокат одразу заявив, що фальсифікація щодо нього кримінальної справи – «полювання за відьмами», адже розцінює це лише як помсту за опозиційну діяльність дружини, народного депутата України від УКРОПу Ірини Констанкевич) у вигляді особистого зобовязання прибувати до слідчого по першому ж виклику.

Щодо Миколи Омелянюка справа виявилася складнішою. Хоча його теж прийшло підтримати кілька десятків колег-адвокатів, а біля будинку суду по    луцькій вул.. Лесі Українки були помічені вже згадуваний Микола Соропопуд, а також депутат облради від «Батьківщини» і адвокат Сергій Слабенко. Ще двоє з них – Валерій Таргоній та Оксана Комарницька – заявили, що готові взяти Миколу Омелянюка на поруки.

Тож Миколі Омелянюку прокурори просили призначити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб із альтернативою внесення застави в сумі 1 млн 347 тис. 200 грн.
Підозрюваний, якого в квітні ц. р. правоохоронці вже підозрювали в хабарництві, заявив: і клопотання про міру запобіжного заходу, і сама підозра – юридично нікчемні.  А гроші отримав легально – за стажування особи, яка раніше служила в правоохоронних органах і виявила намір стати адвокатом.

Його адвокат – Віктор Шостак – наголосив: уся справа шита білими нитками, це – очевидна провокація.

А «претендент» на стажування» (чи не свідомо він «розвів шановного адвоката з легендою про отримання додаткових знань у додатковий від роботи час?), як пояснив Віктор Шостак, «підбурював мого довірителя на вчинення протиправного діяння, а саме – передачу грошей Миколі Сорокопуду», але той категорично на це не пішов.
Врешті-решт, суддя Андрій Сівчук озвучив ухвалу: клопотання слідчих до задоволення не підлягає. Миколі Омелянюку призначено запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю («іншими словами – «електронного браслета»)  до 27 листопада 2017 р.

Після цього машина з загратованими вікнами конвоїрів Нацгвардії поїхала порожньою в місце розташування частини, а не в Луцький СІЗО, а Микола Омелянюк покрокував додому.

Світлана КОМА.

На фото прес-служби Управлення по боротьбі з економічними злочинами Нацполіції: Микола Омелянюк витрушує з портфеля гроші, які, переконує, легально взяв за стажування колишнього силовика.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%