Укол – і в школу не пішли!

Укол – і в школу не пішли! Діти у Волинській, Полтавській та Вінницькій областях після щеплення індійською вакциною АКДП потрапили у лікарню. І  щоб нічого подібного не продовжувалося далі, народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич скерувала запит до Генерального прокурора України Юрія Луценка та в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Надії Супрун.


Парламентар наголосила, що, за інформацією лікарів, кількість ускладнень у щеплених індійською вакциною дітей щонайменше у 17 разів вища за допустиму норму, а у 19% виникають місцеві реакції.

«Як мені стало відомо, у жовтні 2016 року в Україну почали завозити індійську вакцину АКДП, яка захищає від дифтерії, правцю та кашлюку. Ця вакцина мала б вирішити проблеми батьків, адже довгий час вакцини взагалі не було. Однак, після щеплення діти масово скаржаться за оніміння кінцівок. Наявність подібних реакцій підтверджують і оприлюднені офіційні дані. Вакцинації підлягають діти від 2 місяців до 5 років 29 днів. Діти раннього віку повинні отримати 4 щеплення. У цьому році дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ знову закупив цю вакцину у індійського виробника «Серум Інститут Індії ПВТ ЛТД та надав Україні у рамках гуманітарної допомоги», – підкреслює в коментарі прес-службі Волинського УКРОПу Ірина Констанкевич.

Ірина Мирославівна зауважує, що через ускладнення після АКДП чимало батьків взагалі відмовляються від вакцинації, що може спровокувати спалах захворювань серед дітей до 5 років. У зв’язку з цим Ірина Констанкевич звернулась до Генерального прокурора Юрія Луценка та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, аби вони здійснити повну об’єктивну перевірку організації процедур закупівель вакцини, витрачання коштів з державного бюджету на забезпечення системи охорони здоров’я цими профілактичними засобами та просить притягнути до відповідальності посадових осіб, халатність яких спричинила ситуацію, у якій опинилися громадяни України.

Слід зазначити, що на Волині проблема з вакцинацією – доволі гостра. Кількість людей, які отримали всі щеплення, нижча критичної межі, тому поняття загального імунітету не діє. Спочатку люди боялися робити дітям щеплення, потім влада не забезпечила лікарняні установи достатньою кількістю препаратів. Тому зараз і ходять представники управління охорони здоров’я (наприклад, у Луцьку) по школах та агітують за щеплення. Але батьки налаштовані скептично...   І чи праві вони – ніхто не знає. Бо навіщо МОЗ купував для вакцинування найдешевшу, індійську продукцію, теж невідомо. Бо ж, як зазначив головний спеціаліст із педіатрії 2-ї міської поліклініки м. Львова Богдан Остальський. «для безкоштовного вакцинування Міністерство охорони здоров’я вирішило закупити дешевшу вакцину, індійську: вона трохи слабше очищена, й деколи в дітей виникає місцева реакція».

Світлана КОМА.

На фото порталу «Твоє місто»: лікарі закликають не боятися безплатної індійської вакцини, а батьки дітей та фахівці висловлюють занепокоєння.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%