Ринки – «зелені», продавці – уже ні

Ринки – «зелені», продавці – уже ні

Ринки – «зелені», продавці – уже ні

Через шість років після запровадження в обласному центрі Волині традиції проведення «зелених ринків» (майданчиків для торгівлі сільгосппродукцією від виробника) ініціатор й один із основних натхненників  цього проекту задоволений його реалізацією: одноосібники та фермери навчилися торгувати цивілізовано, а покупця навчили – обирати якісну продукцію та довіряти аграріям.

Олег Галасун має чималий фермерський досвід, вирощує овочі та реалізує їх переважно у вигляді різного роду солінь. Трудяться усією сім’єю. 2013-й, каже, був унікальним для овочівників насамперед через хороші врожаї та гарні ціни. Олег Миколайович впевнено стверджує, що «зелені ринки» успішно себе зарекомендували. Попри те, що з року в рік цінова ситуація – різна. Попри те, що відбулася зміна влади.

«Ми як торгували, так і торгуємо. Знаходимо порозуміння і працюємо. «Зелені ринки» – це роздрібний і дрібнооптовий продаж.  Спочатку це були тільки овочі, потім додалося молоко. Це вимушений крок, бо якби переробник платив селянам 3 гривні за літру молока, ніхто б його у Луцьк не віз. Але у нас молоком давно не торгують у пластикових пляшках: в банках або наливають у тару, яку приносить покупець. Наші люди мають постійних клієнтів. Торгівля починається із сьомої ранку, бо лучанам так зручно. Стало менше сезонних закупівель. Розширився асортимент. Нині такого нема в жодному супермаркеті. Однак доступ дрібному аграрієві до великих супермаркетів досі – закритий. Хоча ми виграємо і в ціні, і в якості, і в асортименті. На кожній машині зазначено, хто торгує і звідки. А місця торгівлі – завжди в чистоті та порядку», – коментує фермер.

«Ярмарки і зелені ринки – то добре. Та це – не панацея», – зазначає Олег Галасун. Одноосібник, на його думку, не може торгувати «на повну», доки він не матиме чітко окресленого статусу, доки нема відповідного порядку реєстрації та порядку оподаткування. Це, зрозуміло, питання законодавчого рівня, але волиняни готові їх ініціювати й розраховують на підтримку. Адже, каже фермер, на Волині сформувався міцний  прошарок виробників середньої ланки.

Олена ЛІВІЦЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%