Будуємо овочесховища

Будуємо овочесховища

Серед тих агропідприємств, що інвестують кошти у будівництво овочесховищ, – СГ ТзОВ «Родючість-Агро». Більше того, торчинське агрогосподарство не лише ефективно використовує потужності три роки тому спорудженого овочесховища на 700 тонн, не лише зводить нове приміщення для зберігання врожаю – на 3200 тонн, а й завбачливо турбується про наявність поряд підприємства, де можна було би переробляти продукцію. Зокрема – картоплю.

СГ ТзОВ «Родючість-Агро» обробляє до 300 га землі, на більш ніж 100 га вирощує 25 сортів картоплі, площа насінницьких сортів «другого поліського хліба» – до 30 га. Підприємство має потужну сільгосптехніку, завдяки чому процеси збору та сортування картоплі – автоматизовані. За словами керівника «Родючість-Агро» Володимира Шегедина, наразі підприємство має потребу в потужнішому овочесховищі, відтак на стадії будівництва – приміщення на 3200 тонн овочів: «Звичайно, розраховуємо перш за все на власні сили, але сподіваємося і на підтримку держави. Плануємо поруч поставити цех для переробки бульби (скажімо, на чіпси, крохмаль, картоплю фрі, картопляні пластівці). Цей процес на етапі переговорів. Діюче овочесховище використовуємо для зберігання картоплі (навіть надаємо послуги зі зберігання іншим фермерським господарствам). Це дозволяє до липня зберегти її у відмінній якості», – каже Володимир Шегедин. 

На думку виробника, овочесховища – вигідні не лише задля збереження продукції: «Завдяки наявності умов для зберігання картоплі, ми не програли навіть минулого року, коли ціна на бульбу була невисокою. Бо могли продати в ту пору року, коли це вигідно. А цьогоріч ціна на картоплю нас узагалі порадувала».

Олена ЛІВІЦЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%