Хто кого?

Хто кого?

Звільнення розчерком губернатора

Кому заважала заступник директора Держархіву?

У нашій державі можливо все… Тих, хто віддано працює десятки років, просто звільняють або ж переводять на менш оплачувані посади. Розчерком пера, який перекреслює роки досвіду та професійності…

Марія Багнюк, яка 23 роки пропрацювала заступником директора Державного архіву у Волинській області та віддала архівній справі добру половину свого життя (більше 32 років), враз опинилася перед вибором: бути звільненою, або ж перевестися на менш оплачувану посаду. Зараз вона трудиться заступником начальника відділу формування НАФ та діловодства Держархіву і судиться за свої права.

Торік у березні багаторічний керівник установи Володимир Гика пішов на заслужений відпочинок. Якийсь час його обов’язки виконувала Марія Багнюк. Уже тоді ширилися чутки, що від установи в незаконний спосіб хочуть «відтягати» ласий шмат землі для чергової багатоквартирної забудови…

Правда це чи ні, не тема нинішньої розмови. Але в один «прекрасний момент» неугодна заступниця була фактично знищена: в плані службового статусу, і в морально-психологічному.

Тож Марія Багнюк подала позов до Волинської облдержадміністрації, голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, Державного архіву Волинської області та його директора Сергія Карасюка про визнання незаконним її звільнення та переведення на іншу посаду, вимагає поновлення на роботі та компенсацію різниці за період вимушеного прогулу.

Суть справи полягає у тому, що у жовтні минулого року згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Володимира Гунчика було внесено зміни до штатного розпису (директор може мати лише заступників – начальників відділів, які призначаються все тим же ж губернатором Гунчиком). У свою чергу Сергій Карасюк видав наказ про ліквідацію посади заступника директора.


Позивач запевняє: про зміни дізналася лише на особистому прийомі у Володимира Гунчика, що відбувся майже за місяць після описаних подій… І «під тиском» була змушена написати заяву про добровільне переведення на нижчу посаду. Крім того, вона повідомила, що їй пообіцяли посаду заступника директора-начальника відділу, що по суті не змінило б її матеріального становища.

«Наразі мені не відомо подібного факту, щоб в якомусь державному обласному архіві повністю ліквідовано посаду заступника директора, і установа з чисельністю працівників більше 13 чоловік працює взагалі без заступника директора», – наголосила позивачка.

Інтереси відповідачів у суді представила заступник начальника відділу правового забезпечення структурних підрозділів облдержадміністрації Ірина Захарчук.

Вона наголосила, що позивач була ознайомлена з документами і добровільно їх підписала, адже її попередили про звільнення, згідно з законодавством, за 2 місяці. До того ж, строк для звернення до суду уже завершився, а тому відповідач попросила залишити його без розгляду

Адвокат зазначила, що її клієнт часто перебувала на лікарняному (несправедливість суттєво підірвала здоров’я Марії Багнюк), тому не мала можливості зібрати всі необхідні документи для подачі позову. Крім того, у жінки на роботі тричі були гіпертонічні кризи, які виникли через психологічний тиск зі сторони директора архіву, з яким у жінки зіпсувалися стосунки ще з початку 2016 р.

Вислухавши обидві сторони, суддя Адміністративного суду Волинської області Тетяна Димарчук вирішила оголосити перерву до 11 жовтня, аби вивчити усі надані докази.


Тож далі – буде.

Щодо Сергія Карасюка, до призначення його Володимиром Гунчиком на посаду директора державної установи жодного досвіду в архівній справі в нього не було: займав посаду заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській області.


Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора та з порталу «Конкурент»: Марія Багнюк з адвокатом; під час судового засідання; суддя Тетяна Димарчук; директор Держархіву Сергій Карасюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%