Як господарство назвеш…

Як господарство назвеш…

Фермерське господарство «Перлина Турії», що в с. Селець Турійського р-ну, під вправним керівництвом Володимира Яренчука з року в рік доводить справедливість своєї назви.

Це приклад того, що і в поліському районі, на не надто родючих землях, господарювання може бути прибутковим. Постало воно на рештках колишнього колгоспу. Відтоді тут не тільки реконструювали залишки приміщень, а й чотири ферми звели «з нуля». Підприємство робить ставку на сучасні технології. Наразі тут утримують 1300 гол. ВРХ. Функціонує доїльний зал на 20 гол. Успішно практикують тут технології холодного утримуваннятелят, що дозволяє, за словами зоотехніка господарства Антоніни Богдан (на фото), матидо 900 г приросту щодоби.Цьогоріч у ФГ «Перлина Турії» продали 116 гол. племінного молодняку, 70 нетелів залишили в себе. Крім того, у Польщі закупили 100 нетелів. Хоча худоба дорога, але витрати себе виправдовують: «Це – чистопородний голштин, – пояснює керуючий підприємством Василь Штандер. – Крім того, маємо українську чорно-рябу молочну і волинську м’ясну породи.Голштин – найбільш високопродуктивна худоба. Ніяка інша не дасть такої кількості молока. Але вона дуже ніжна й вибаглива, потребує догляду».

Саме для нових нетелів цьогоріч у господарстві збудували чергове нове приміщення. Зважаючи на придбання, господарство очікує хороших надоїв. У планах також – збільшення маточного поголів’я: «Цьогоріч ми почали парувати худобу сексованою спермою, щоби збільшити вихід кількості саме теличок, а не бичків. На м’ясо биків ціна низька, тому сподіваємося на телиць. На племінних телиць попит – непоганий. Тож вирощувати їх вигідніше», – переконані у «Перлині Турії».

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%