Професор мод з Волині

Професор мод з Волині

Волинь славна іменами. Багато талановитих людей народилося у цьому чарівному краї.

Більше 30 років очолює кафедру моделювання та дизайну одягу Львівської Національної академії мистецтв волинянин Олександр Коровицький.
Професор Коровицький народився в селі Хутір, недалеко від Голоб. Ще досі згадує батьківський фруктовий сад, в якому росли вишні та сливи. 
Будучи ще зовсім юним, Олександр вирішив їхати до Львова  - навчатись у технікумі легкої промисловості. Батьки, як часто буває, були проти того, щоб їх дитина їхала так далеко. Але, вже тоді Олександр відрізнявся наполегливістю, мав ціль, якої прагнув досягнути. Приїхавши до великого міста, в якому не мав  знайомих та родини, не розгубився. Успішно здав екзамени та став студентом технікуму легкої промисловості. Навчатись було непросто. А після першої отриманої двійки юнак зумів ще раз доказати, в першу чергу собі, що наполегливою працею можна подолати всі перешкоди. То ж, щоб поліпшити свої успіхи у навчанні, почав ходити додатково займатись у майстерню по пошиттю одягу, де здобув багато практичних навиків. А вже на третьому курсі наздогнав у навчанні своїх однокурсників.
Після технікуму поступив в інститут декоративно-прикладного мистецтва у Львові, який згодом почав називатись Львівською Національною Академією Мистецтв.
Після закінчення інституту Олександр Коровицький  виготовляв  одяг для артистів оперного театру, відомих ансамблів, приймав індивідуальні замовлення.
 З 1988 року очолює кафедру моделювання та дизайну одягу у Львівському  інституті декоративно-прикладного мистецтва. Експериментальне творче об’єднання «Престиж» під керівництвом професора, створене при інституті,  мало всесоюзне визнання. Особлива увага зверталась на творчий потенціал студентів. Молоді люди брали участь у конкурсах моди, які проводились в Києві, Одесі та ін., завойовували призові місця. Часто творчі ідеї студентів, які навчались на факультеті дизайну одягу реалізовували швейні училища Львова, що говорить про високий рівень їх підготовки. Завойовувати достойне місце кафедри було непросто. Зараз львівська школа моделювання – одна із найкращих в Україні, є носієм європейських та національних традицій.
Моделювання одягу потребує великої самовіддачі. Треба повністю присвятити себе цьому жанру мистецтва. Недостатньо лише намалювати фасон одягу, потрібно ще зробити креслення вибраної моделі, підібрати тканину, додатки, оздобу та вміти її пошити. Потрібно, щоб модель була сучасна, гармонійна, відповідала образу людини, - ділиться думками професор Коровицький. – Модельєр одягу, як художник має бути ерудованою, всебічно розвиненою людиною. Можна багато вміти, знати, але досконало потрібно вміти одне.
Професор Олександр Коровицький вважає, що дуже важливо, коли людина займається в житті тим, що любить, вміє, а не тим, що модно та престижно. Як писав Карл Лагерфельд: «ти повинен займатись тим, що робить тебе щасливим. Забудь про гроші або про інші пастки, які прийнято рахувати успіхом. Якщо ти щасливий, працюючи в сільській крамниці, працюй. У тебе всього одне життя».

Оксана ГАВРИЛЮК, 
старший науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%