Бій програно. А війну?

Бій програно. А війну?

У «Волинській газеті» «41(1140) від 12 жовтня ц. р. у статті «Губернаторське звільнення» ми повідомляли вам про судовий позов екс-заступника директора Волинського Держархіву  Марії Багнюк до Волинської облдержадміністрації, Держархіву Волинської області та їхніх керівників Володимира Гунчика і Сергія Карасюка. 11 жовтня відбулося чергове засідання по цій справі.


Нагадаємо, заслуженого працівника держустанови (32 роки свого життя віддала архівній справі) Марію Багнюк поставили перед вибором: або звільнення, або переведення на менш оплачувану посаду. Жінка обрала «менше з двох зол», але не змирилася з несправедливістю і звернулася за допомогою до суду.

На попередньому засіданні представник відповідача, чиновниця облдержадміністрації Ірина Захарчук звернулася до судді Волинського окружного адміністративного суду Тетяни Димарчук із клопотанням залишити позов без розгляду, посилаючись на упущення строків. У свою чергу, адвокат позивача зазначила, що її довірителька зверталася до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з проханням скасувати розпорядження щодо ліквідації посади заступника директора. Крім того, постійний психологічний тиск з боку нового керівництва та переживання, щодо свого майбутнього, призвели до значного погіршення здоров’я. Жінка неодноразово перебувала у медичних закладах, що унеможливлювало підготовку до судового процесу.

Заслухавши аргументи обох сторін, підкріплені письмовому доказами, суддя Тетяна Димарчук відхилила клопотання відповідача. Після цього суд перейшов до судових дебатів.

Адвокат позивача зазначила, що постанова Кабміну N179, якою начебто керувалися при зміні структури Державного архіву, абсолютно не стосується цієї державної установи. За словами захисника, архів не є департаментом, управлінням, відділом чи сектором, і жодним чином не прирівнюється до наведених видів, а тому взагалі не підпадає під дію цієї постанови.

У свою чергу відповідач зазначила, що архів прирівнюється до управління, тому постанова N179 є законною. Крім того, вона наголосила, що архів є державною установою і фінансується з держбюджету, і, щоб уникнути недоцільності використання коштів, було прийнято рішення про ліквідацію посади заступника директора. А, щоб не звільняти начальників відділів, було прийнято рішення про створення нової штатної одиниці: заступника начальника відділу формування НАФ і діловодства, яку і запропонували позивачці Марії Багнюк за віддану працю.

Ось тільки виникає питання, чому людину, яка на архівній справі «собаку з'їла» і яка більше півроку виконувала обов’язки директора (16.09.2015-27.04.2016 рр.), вирішили звільнити, відправити на значне пониження, а натомість  призначити на посаду директора Сергія Карасюка, некомпетентну в архівній справі особу? Не краще було б в такому разі призначити директором колишнього компетентного заступника, і виходячи з закону, на який посилається сторона відповідача, ліквідувати неугодну посаду? Економія коштів була б ще більшою. Але питання стояло, напевно, не в бюджеті...

Якби там не було, повернемося до фактів. Відповідач також зазначила, що в Рівненській та Сумській областях також немає посади заступника директора в облдержархівах. І крім того, начебто не тільки волинський архів піддався реформуванню, реконструкція зачепили і ряд управлінь облдержадміністрації. Проте позивач повторно наголосила, що жодна область не відмовилася від обговорюваної посади, відмітивши, що її відсутність може лише вказувати на вакантність місця.

У своєму виступі Марія Багнюк попросила суд винести справедливе та законне рішення. Вона зазначила, що, незважаючи на її працю та багатолітній досвід, їй запропонували звільнення, і вона була змушена погодитися на нижче оплачувану посаду, адже є матір'ю-одиначкою та виховує неповнолітню дитину. Ця ситуація не тільки негативно відзначились на її здоров'ї, але й повністю змінила звичний уклад життя.

Розглянувши представлені докази та вислухавши обидві сторони, суд прийняв рішення відмовити у задоволенні позову. Але Марія Багнюк не здається і готується подавати апеляцію. Що ж, бій програно, але не війну... Час покаже, чия правда переможе. Гунчики не вічні…

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: суддя Димарчук, яка стала на бік облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%