Поїхали!

Поїхали! Поїхали!
Перші кроки до розвитку велоінфраструктури в Луцьку.

Ні для кого не секрет, що студенти – бідний народ, якому завжди не вистачає грошей. Вони  часто витрачають всю стипендію протягом першого тижня, а потім змушені економити на всьому, починаючи від продуктів і закінчуючи поїздкою у громадському транспорті. У багатьох студентів Луцька є велосипеди, які дають змогу зекономити. Але виникла нова проблема – відсутність велопарковок. Тому ініціативна група на чолі з Юлією Поліщук створила проект «Велосипед – швидко, корисно, зручно».

Зі слів Юлії Поліщук, їхня ініціативна група вносила пропозиції до Луцької міської ради щодо побудови велодоріжок, але, на жаль, чиновники їх не підтримали.

«Проект велопарковок створили не випадково: місць, де можна припаркувати велосипед, у місті немає. Команда із СНУ імені Лесі Українки минулого року брала участь у «Школі лідера», де перед учасниками поставили завдання створити проект для розвитку міста. Переможець отримував 30 тисяч гривень для його втілення, – відзначила Поліщук.

Дівчина каже, що після того, як їхня команда здобула перемогу і отримала гроші, цей проект представляли на конференції «Іноваційно-інвестиційний розвиток Луцька». Згодом благодійний фонд «Новий Луцьк» запропонував свою допомогу для втілення в життя ідеї з велопарковками. «Ми вирішили, що  грандові 30 тисяч виділимо на встановлення велопарковок у Волинській області, а гроші фонду будуть спрямовані на реалізацію проекту у Луцьку», – додала керівник проекту.

Хоча все ніби йшло добре, але задум реалізували лише через рік. Перешкодами стали численні вимоги з боку місцевої влади. Адже чимало потрібно було погодити з міськрадою, знайти виконавця тощо...

Але, не зважаючи на всі бюрократичні труднощі, улітку цього року були встановлені перші велопарковки. Загалом їх по місту – 17 і розраховані вони на 170 парковочних місць.

Антон СТАМБУЛЬСЬКИЙ, студент Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки.

Фото автора.

 

          

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%