Газова туманність

Газова туманність

Якщо енергоносії не політичний товар, а економічний, то збільшення його видобутку в нашій країні мало б зменшувати вартість «голубого палива» для вітчизняних споживачів. Хоча б тому, що за Конституцією всі надра належать народові. Але державні підприємства нарощують його видобуток, собівартість природного газу, відповідно, зменшується, а ціни – стабільно високі?

Чому, власне, народ не отримує жодної користі від корисних копалин, які йому належать, і змушений за все платити за світовими цінами? 
Найбільша газовидобувна компанія України – «Укргазвидобування» – з радістю доповіла, що збільшила видобуток природного газу порівняно з аналогічним періодом 2016 р. вшестеро, на майже півмільярда кубів!  А голова правління Олег Прохоренко оптимістично заявив, що до 2020 р. Україна збільшить видобуток газу та зменшить його споживання, що дозволить не імпортувати «блакитне паливо» з-за кордону.
Браво! Аби тільки не одна суттєва обставина: а чому тоді вітчизняний енергоресурс українські споживачі повинні споживати за цінами і тарифами, котрі  застосовуються лише до інших? 
Ми ж не будемо нашим урядовцям нагадувати, що в Росії чи Саудівській Аравії газу добувають не менше, ніж ми, і крім експорту скеровують його для внутрішнього споживача. Чужі повинні платити за товар за світовими цінами, а свої – за внутрішніми. Бо енергоносій – це політичний товар, а не економічний. Він крім усього іншого дозволяє вітчизняному товаровиробників створювати продукцію, конкурентоспроможну на світовому ринку, паралельно поповнюючи бюджет та забезпечувати нові робочі місця. 
Ну, а про доступність «голубого палива» для побутових споживачів годі й говорити! Який сенс ставити захмарні тарифи, щоб потім перетворити 90% населення на отримувачів субсидій? Чи не краще продавати наш продукт нашим же ж людям за доступними цінами, а вивільнені за рахунок економії на субсидіях гроші скерувати на розвиток стратегічних напрямків? 
Натомість газова тема нагадує космічну Туманність Андромеди: ніби й зафіксували її присутність, а дістатися всередину, щоб розібратися, що там коїться, не можемо. Натомість волиняни, які на своїй території мають потужне газове родовище в Локачинському р-ні, крім екологічних проблем нічого від збільшення видобутку сировини як не отримували, так і не отримають. І це так само неправильно, як продавати їм газ за світовими цінами!
Все в руках політиків, які створюють владу та опозицію. Кожен із них окремо і всі разом узяті повинні затямити, що навіть кліщ може витягувати кров тільки тоді, коли є живе тіло, яке її продукує. 
І є межа, коли організм здатен опиратися шкідливому впливові цієї вірусної комахи… 

Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.5%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.4%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%