Коли плани стають реальністю

Коли плани стають реальністю

Напруженим, відповідальним та змістовним видався день 15 листопада для голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, голови Громадської ради при облдержадміністрації Михайла Савчака та представників різноманітних державних та неурядових установ і організацій. Адже цього дня вони не лише взяли участь в урочистому молебні з нагоди повернення до повноцінного життя одного з найвідоміших волинських храмів, але й затвердили стратегію підготовки області до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та розвитку Волині на 2014-2015 рр.

Сакральна пам’ятка Волині – Покровська церква УПЦ у с. Піддубці Луцького р-ну – відреставрована державним коштом, тож відчиняє двері православним парафіянам. Храм протягом тривалого часу перебував в аварійному стані внаслідок постійних підтоплень ґрунтовими водами. Роботи, спрямовані на захист, відродження й реставрацію будівлі розпочалися ще десять років тому. Щоправда, через обмеженість у фінансуванні вони відбувалися повільними темпами. Проте все змінилося після того, як реконструкцію цього об’єкта з ініціативи голови облдержадміністрації Бориса Клімчука і народного депутата України попереднього скликання Анатолія Горбатюка було взято під опіку на найвищому державному рівні.

ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» здійснювало роботи з укріплення фасаду, а також забезпечило оздоблення храму. Загальна кошторисна вартість робіт – 2,4 млн грн.

Борис Клімчук після урочистого богослужіння наголосив: саме завдяки прямому дорученню Президента України Віктора Януковича та сприянню Уряду Миколи Азарова вдалося відродити православну святиню. Окрім цього, були виділені кошти з Держбюджету на відновлення Музею Стравінського в м. Устилуг та Художньої галереї в Луцькому замку:

«На черзі – ще три об’єкти: городище «Вали» у Володимирі-Волинському, церква Святого Дмитрія у с. Гішин Ковельського району та замкові мури XV століття Луцького Верхнього замку. Вони є у дорученні глави держави щодо соціально-економічного розвитку нашої області на 2014 рік. Ось так, цеглинка за цеглинкою, ми відбудовуємо нашу Волинь і рідну Україну. І я вдячний нашому Президенту за його підтримку у цій роботі. Бо необхідно було зберегти для нащадків цей величний храм, це віками намолене чудотворне місце. Реставрація не завершилася, вона триватиме й далі, а ми спільно: священики, громада Піддубців, влада району й області –будемо допомагати у цій благородній справі».

Настоятель храму – отець Миколай – висловив вдячність Борисові Клімчуку за небайдужість до долі усіх пам’яток культури, архітектури й релігії Волині, подарувавши йому та гендиректорові ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігореві Чорнусі копії чудотворної ікони Піддубечанської Божої Матері.

Заходи щодо співпраці національних університетів області та місцевих органів виконавчої влади з питань реалізації стратегічних напрямків економічного і соціального розвитку Волинської області на 2014-2015 рр. згодом обговорили на засіданні регіональної ради гуманітарного розвитку та громадської ради при облдержадміністрації, яке провів голова облдержадміністрації Борис Клімчук.

Варто відзначити, що у 2012 р. регіональна Стратегія була приведена у відповідність до вимог часу і актуалізована. З ініціативи голови облдержадміністрації цю роботу здійснили фахівці Інституту стратегічних досліджень при Президентові України. Долучилися до обговорення її проекту й провідні науковці. Їхні пропозиції були використані при формуванні того варіанту стратегії, який уже затверджений рішенням облради.

Влада та науковці на засіданні зробили висновки, що актуальними є проведення ряду досліджень тенденцій розвитку окремих сфер діяльності та галузей. Зокрема, формування інноваційних кластерів прикордонних регіонів, регіонального ринку готельних послуг, рекреаційного потенціалу, формування та розвиток логістичної рекреаційної системи, покращення транспортно-експлуатаційних показників доріг; функціонування центру проектного менеджменту з метою розробки міжнародних проектів, дослідження екологічних проблем.

«Важливо, щоб результати цих досліджень мали практичне застосування, – сказав Борис Клімчук, який координував роботу ради. – Має бути тісний зв’язок між владою, наукою і бізнесом. Проведення наукових досліджень мають розроблятися на замовлення бізнесу на договірній основі. І, звичайно, впроваджуватися».

Було обговорено й хід підготовки до відзначення в області 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Лисюк поінформував, що 16 жовтня 2012 р. було ухвалено розпорядження голови облдержадміністрації щодо проведення обласного фестивалю мистецтв «З Кобзарем у серці». Він відбувається у три етапи: жовтень 2012 – квітень 2013 рр.; травень – грудень 2013 р. та впродовж 2014-го. В усіх районах уже відбулися шевченківські читання, пройшли творчі звіти та тематичні концерти. Представники образотворчого та прикладного мистецтва організували виставки.

Однак наймасовіші заходи волинян чекають попереду. 7 січня 2014 р. в облмуздрамтеатрі ім. Тараса Шевченка відбудеться прем’єрна постановка вистави за п’єсою Великого Кобзаря «Назар Стодоля», а обласний театр ляльок готує виставу «Тарас» за п’єсою Богдана Стельмаха. Відбудуться літературні конкурси кобзарського мистецтва «Єднаймо душі словом Кобзаря» та «Я в світ іду з Кобзарем». Заплановано звіти і концерти Волинської обласної філармонії та училища культури і мистецтв ім. Ігоря Стравінського. Борис Клімчук висловив ідею перевидати «Кобзар» із ілюстраціями для дітей тиражем у 50 тис. примірників, аби подарувати книгу усім охочим.


Роман УСТИМЧУК.

На фото автора і Валерія МЕЛЬНИКА: храм у с. Піддубці отримав друге дихання; під час вручення копій чудотворної ікони Божої Матері.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%