Врятувати Сапалаївку

Врятувати Сапалаївку

Микола Романюк: «Необхідно зробити все можливе, щоб набережна Сапалаївки знову стала улюбленим місцем відпочинку лучан».

У Луцькій міській раді відбулася нарада з питань благоустрою водоохоронної зони р. Сапалаївка і проведення підготовчих робіт із розчищення русла річки для покращення її гідрологічного режиму, санітарного стану, очищення від вітровальних, аварійних і сухостійних дерев із метою захисту від підтоплення громадської та житлової забудови міста.

У нараді взяли участь Луцький міський голова Микола Романюк, його заступник Лариса Соколовська, начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук, працівники департаментів, управлінь, відділів міської ради, керівники комунальних підприємств, представники від виконавців робіт, проектної організації, контролюючих органів, окремих установ та підприємств, території яких прилягають до водоохоронної зони річки.

– Ми чистили русло річки, здійснювали благоустрій її берегів, будемо продовжувати роботи, бо це потрібно лучанам, – сказав Микола Романюк. Міський голова акцентував також на тому, що це необхідно робити і для безпеки людей. Якби не було розчищено і поглиблено русло річки, у період повені в кінці липня міст на вулиці Шопена могло б затопити до перил. Пригадав і часи, коли вздовж берегів цієї водойми стояли скульптури, були доріжки для прогулянок, ботанічний сад. Згодом усе перетворилося на суцільний смітник. Тож Микола Романюк вважає: необхідно зробити максимум, аби набережна знову стала улюбленим місцем відпочинку лучан.

Олександр Ткачук звернувся до працівників ЖКП і муніципальної дружини, щоб вони допомогли зберегти в належному стані вже очищені береги річки, не дозволяли палити багаття у парку 900-річчя м. Луцька. Він запропонував закріпити підприємства, території яких прилягають до водоохоронної зони річки, аби вони підтримували там порядок.

А радник Луцького міського голови Борис Сорока акцентував на важливості впорядкування водоохоронної зони Сапалаївки та відновлення її гідрологічного режиму і санітарного стану з метою захисту від підтоплення громадської та житлової забудови. Коротко доповів і про виконане. Зокрема генпідрядна організація ТзОВ „Стир-Агробуд” у 2012 р. здійснила роботи із поглиблення дна русла річки та планування укосів у центральній частині міста на проміжку від вул. Потапова до вул. Ніла Хасевича. На таке із Державного бюджету було виділено і сплачено 523,5 тис. грн для погашення кредиторської заборгованості 2012 р. На 2013-й із міського бюджету на роботи з очищення русла річки виділили 414,0 тис. грн, із них освоєно і оплачено – 288,6 тис. грн. Роботи з розчистки р. Сапалаївка необхідно продовжувати.

Окремо варто зазначити, що працівники ПАТ „Луцьксантехмонтаж № 536” завершили роботи з будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудовано-прибудованими приміщеннями на Київському майдані, 4, територія якого впритул прилягає до Сапалаївки, де для запобігання зсуву ґрунту та замулення русла необхідно провести заходи із берегоукріплення, залуження посівом трави. Борис Сорока на слайдах показав, що прибережна і водоохоронна зона водойми кардинально змінюються, набувають привабливого вигляду, особливо на вул. Ніла Хасевича. На черзі – реалізація проекту на проміжку від вул. Задворецької до Теремнівської, а також – розчистка від мулу і заростей самих Теремнівських ставків. Представники проектних організацій висловили своє бачення реконструкції річки, мостів і шлюзів. Із власними пропозиціями виступили головний інженер робочого проекту з відновлення гідрологічного режиму Сапалаївки (ПрАТ “Інститут „Волиньводпроект”) Микола Залізнюк, директор ПП „Укрмундорпроект” Олександр Остапук. Микола Романюк відповідно озвучив доручення для продовження цієї роботи.

Наш кор.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%