«Відповідальність починається з мене!»

«Відповідальність починається з мене!»

Низка молодіжних організацій краю за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації долучилися до реалізації Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене». Здоровим бути модно! Саме шляхом неухильної і креативної популяризації здорового способу життя упродовж року доводила волинська молодь.

Акція охопила всі куточки Волині, відповідні координаційні ради щодо її втілення створені та працювали не лише в обласному центрі, а й у 4-х містах краю та 16-ти районах. До їх складу увійшли  представники управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, управління освіти та науки облдержадміністрації, УМВСУ у Волинській обл., обласного центру здоров’я управління охорони здоров’я облдержадміністрації, облорганізації Центр практичної психології сім’ї «Любисток».

До акції долучилися 10 громадських організацій, серед яких – «Центр практичної допомоги сім’ї «Любисток», Волинська округа Пласту – НСОУ, ВОО «Національний Альянс», Володимир-Волинська  ММГО «Молоді регіони», Камінь-Каширська ГО «Ініціатива», тощо.

Учасники акції спільно працювали над тим, аби застерегти молодь від алкоголю та тютюнопаління.  За інформацією управління у справах сім’ї, молоді та спорту, станом на 01.11.2013 р. на території області діє 4438 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. З початку року проведено 160 перевірок суб’єктів господарської діяльності. За результатами цих перевірок виявлено 303 порушення. Крім того, встановлено факти продажу алкогольних напоїв за цінами, нижчими за визначений розмір мінімальної роздрібної ціни на алкогольні напої. За результатами позбавлено ліцензій 14 суб’єктів господарської діяльності, з них 4 – за продаж неповнолітнім слабоалкогольних, алкогольних напоїв та 10 – за продаж тютюнових виробів. Очікувані фінансові санкції за результатами перевірок становлять 793,4 тис. грн., сплачено 624,7 тис. грн. До адміністративної відповідальності  протягом  липня-жовтня ц.р. притягнуто 248 підлітків. Безпосередньо за ст. 178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) на неповнолітніх складено 125 протоколів. При встановленні причин та умов, що сприяли вживанню алкогольних напоїв дітьми, зафіксовано 32 факти доведення їх до стану сп’яніння дорослими особами, які згодом притягнуті до адмінвідповідальності.  За ст. 156 КУпАП (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами) складено 37  протоколів.

 

Окрім контрольно-перевірочних заходів, учасники акції потурбувалися про появу гарячої телефонної лінії (0332 72 11 94), створення 32 білбордів, розповсюджених в межах області, а також – 920 стікерів «Повнолітній? Доведи!» та 895 стікерів «Продають алкоголь неповнолітнім? Телефонуй!», інформаційних буклетів. Громадські організації, що працювали в рамках цього проекту, проводили і свої акції. Скажімо, 8 квітня та 31 травня волонтерами Волинського центру національно-патріотичного виховання молоді проведено акцію «Обміняй цигарку на цукерку», що сприяла розповсюдженню інформації про шкідливість тютюнопаління та в ігровій формі спонукала до відмови від поганої звички.

Утілити таку широку інформаційно-профілактичну компанію на Волині вдалося завдяки залученню більше 30 тис. грн з обласного бюджету. Ініціатори переконані: ці кошти і тисячі зусиль, спрямованих численними учасниками акції «Відповідальність починається з мене!» стануть гарною інвестицією у здоров’я молодого покоління.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%