Газета без Гунчика: «Волинська газета» виграла суд проти губернатора!

Газета без Гунчика: «Волинська газета» виграла суд проти губернатора!

Процес повного роздержавлення «Волинської газети» добігає логічного завершення. Фактично через 2 роки після публічного виступу колективу редакції 5 листопада 2015 р. в статті «Газета без Гунчика» Господарський суд міста Києва 6 листопада 2017 р. вирішив повністю задовольнити позов «Волинської газети» до обласної державної адміністрації. Чи виконає після судового рішення вимогу Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» від 24 грудня 2015 р та Постанову Кабінету Міністрів України №848 від 23 листопада 2016 р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик?


Отже, 2 роки тому публічно висловивши оцінку діяльності голови облдержадміністрації Володимира Гунчика в статті «Газета без Гунчика» та згодом вичерпавши всі можливості врегулювати проблему на рівні області, редакція «Волинської газети» звернулася з позовом до суду про спонукання Волинської обласної державної адміністрації щодо укладення договору, необхідного для повного роздержавлення видання. Адже всупереч Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» від 24 грудня 2015 р. та Постанови Кабінету міністрів України №848 від 23 листопада 2016 р. голова облдержадміністрації Володимир Гунчик відмовляється підписувати передбачену статтею 7 угоду, чим свідомо перешкоджає виданню роздержавитися. Іншого шляху вирішення проблеми, крім суду, немає.

Ця сумна історія почалася ще 2 роки тому, коли колектив «Волинської газети» після неодноразових і безрезультатних звернень в різноманітні інстанції (включно з Президентом України Петром Порошенком), заявивши про твердий намір стати на шлях роздержавлення після ухвалення відповідного Закону, надрукував 5 листопада 2015 р. статтю «Газета без Гунчика», наголосивши: «Краще смерть у бою, ніж життя раба!». Відповідь від губернатора та його ретивих підлеглих не забарилася: через тиждень Володимир Гунчик підписав розпорядження про вихід облдержадміністрації зі складу співзасновників газети в односторонньому порядку, а ще через тиждень – висунув безпідставну вимогу перерахувати в бюджет 24% статутного капіталу… Це було зроблено для того, щоб усунути непокірну «Волинську газету» від процесу роздержавлення, знищити морально і матеріально.

Бюрократична тяганина тривала довго, але, врешті решт, 28 березня 2017 р. «Волинська газета» отримала статус нової юридичної особи і була включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Щоб отримати нове свідоцтво про друкований засіб масової інформації, видання звернулося в Головне територіальне управління юстиції, де відповіли: спочатку необхідно укласти передбачену Законом угоду з облдержадміністрацією. Але Володимир Гунчик знову відмовився її підписувати. Тому не залишалося жодного іншого шляху, як звертатися до Господарського суду міста Києва.

Перше засідання щодо позову редакції до облдержадміністрації в особі її керівника Володимира Гунчика відбулося ще 21 вересня ц. р. Суддя Господарського суду міста Києва Світлана Чебикіна перенесла розгляд справи №910/14668/17 на 25 жовтня ц. р., коли й сталося повторне засідання за участі обох сторін. Утім, суддя Світлана Чебикіна порадила надати більше фактів на користь сторін, а тому знову перенесла засідання. Цього разу – на 13 год. 45 хв. 6 листопада.

Боротьба за свободу слова продовжилася і цього дня. Представники редакції та облдержадміністрації аргументували служителеві Феміди позицію сторін. Розглянувши всі матеріали справи №910/14668/17, суддя Господарського суду міста Києва Світлана Чебикіна ухвалила рішення повністю задовольнити позов редакції «Волинської газети» до обласної державної адміністрації щодо безумовного підписання угоди про роздержавлення. Через 5 днів сторони отримають письмове рішення суду, щоб його виконати.

Редколегія.

На малюнку Миколи ВОЛОШИНА: дружній шарж на особу, схожу на губернатора, але насправді - на персонажа з казки про Незнайка…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%