Юлія Вусенко чи Степан Івахів?

Юлія Вусенко чи Степан Івахів?  Демаршем групи депутатів Луцької міськради ознаменувався початок позачергової, 33-ої сесії Луцької міськради, де екс-секретаря Юлію Вусенко вкотре поновили на посаді і… звільнили.


Сама ж Юлія Василівна пішла скаржитися до прокурора Волниської області Максима Киричука..
На позачергову 33-ту сесію запрошувалися заступники міського голови, депутати обласної ради, обрані в округах міста Луцька, члени виконавчого комітету міської ради, окремі керівники виконавчих органів міської ради, представники засобів масової інформації. З усіх запрошених майже всі завітали, крім депутатів облради.
Насамперед, представниця «Самопомочі», депутат луцької міськради Юлія Вусенко з трибуни пояснила, чому прагне поновлення на посаді секретаря Луцької міськради (автоматично – виконувача повноважень Луцького міського голови), а також пригрозила Григорію Пустовіту, який наразі виконує ці обов’язки, кримінальною відповідальністю.
Голова фракції «Свобода» Микола Федік також заявив, що його фракція не братиме участь у засіданнях, доки депутатам завчасно не повідомлятимуть про порядок денний та не надаватимуть проекти рішень. Він також заявив, що свободівці вже втомилися від правового хаосу, який відбувається в органі місцевого самоврядування м. Луцька після смерті міського голови Миколи Романюка 5 лютого 2017 р.

Після цього представники «Свободи», «Самопомочі», «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і «Народного контролю» дружно залишили сесійну залу.
Втім, після повторної реєстрації електронна система зафіксувала 24 депутати (це представники Радикальної партії, УКРОПу, «Батьківщини» і позафракційні), тож сесія була правомочною і продовжила свою роботу. Насамперед, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт пояснив колегам та присутнім безпідставність вимог Юлії Вусенко та її прихильників щодо поновлення на посаді секретаря рішеннями судів та на вимогу прокурорів. Посилаючись на досвід міст Вінниці і Херсона, де відбувалися аналогічні колізії і де депутати більшістю голосів переобирали секретаря, який виконував обов’язки міського голови, Григорій Олександрович наголосив: питання про секретаря міськради має вирішуватися виключно голосуванням більшості депутатського корпусу.
Отже, обравши лічильну комісію, 24 депутати міськради здійснили таємне голосування за проект рішення щодо чергового поновлення Юлії Вусенко на посаді секретаря міськради, який включав у себе і повторне її звільнення.

Як повідомив голова лічильної комісії Борис Смаль, 18 депутатів міськради (в т. ч. Юлія Василівна) не скористалися правом для голосування. 
За поновлення Юлії Вусенко на посаді висловилися 23 депутати. Один бюлетень визнали недійсним.
Таким чином, Луцька міськрада виконала постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2017 р. Для оформлення протоколу лічильної комісії оголосили перерву. Згодом депутати проголосували за протокол та рішення вцілому. А от призначення нового секретаря, який і виконуватиме повноваження Луцького міського голови замість покійного Миколи Романюка, не розглядалося. Григорій Пустовіт, якого обрано на цю посаду, зауважив, що за крісло не тримається і готовий його залишити, але претензій до Григорія Олександровича в присутніх не було, і він залишається працювати в попередньому статусі.
А тим часом сама Юлія Вусенко прибула в офіс прокуратури Волинської області, куди після нападу злочинця на прокурора в м. Чернігові доступ обмежено.
Після нетривалих дискусій охорона таки пропустила Юлію Вусенко та керівників фракцій «Свободи», «Самопомочі» «Народного контролю» і «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» в кабінет Максима Киричука.
Представників ЗМІ, які їх супроводжували в цьому поході під дощем, на розмову не запросили, пославшись на таємницю слідства.

Зі слів Юлії Вусенко, прокурор готовий вручити підозру Григорію Пустовіту у разі непоновлення її на посаді. Також вона повідомила, що скликання позачергової сесії міської ради є лише ширмою бездіяльності.
Взагалі, проблема легітимної влади в м. Луцьку могла бути вирішена ще в вересні ц. р., якби Верховна Рада України проголосувала за дату позачергових виборів міського голови. Але проект рішення не набрав більшості, в тому числі не захотів проводити вибори й народний депутат України від Ковельського округу №21 Степан Івахів.
Чому він так діяв, пояснює виступ на сесії керівника фракції УРОПу Ігоря Поліщука
«Завданням Юлії Вусенко є зведення нанівець роботи міськради, а ті люди, які смикають її за ниточки, хочуть дограбувати «Луцьктепло», «Луцькводоканал», ЛПЕ, тому що їм нецікаво щось створювати. Не секрет, що Юлія Вусенко – на роботі в Степана Івахіва, і все, що вона робить, це його вказівки».

Ну, а сама Юлія Вусенко, якби захотіла, то вже давно б за списками партії «Самопоміч» стала б… народним депутатом України від цієї опозиційної партії. Натомість продовжує судову тяганину за посаду в м. Луцьку, і хоча фактично її не виконує, з березня ц. р. отримала понад 20 тис. грн зарплати (плюс надбавки)…
Крім того, якщо на загальнонаціональному рівні «Самопоміч» і «БПП «Солідарність» перебувають в гострій політичній боротьбі, то в обласному центрі Волині очільниця «Самопомочі» перебуває в тісній співпраці з президентською партією…

Ольга КОНОНЧУК,
Світлана КОМА.
На фото Ольги КОНОНЧУК, Костянтина СЕМИЦЬКОГО та порталу «ВолиньPost»: Юлія Вусенко; виступає Микола Федік; Григорій Пустовіт залишається виконувати повноваження Луцького міського голови; лічильна комісія за роботою; Юлія Вусенко з однодумцями в прокуратурі області.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%