Від листопада до листопада

Від листопада до листопада


У м. Нововолинську зруйнований вибухом газу двоповерховий житловий будинок нарешті відремонтували. Правда, живуть у відбудованій споруді не всі власники квартир.

У ніч із 19 на 20 листопада в цій «хрущовській» споруді сталася трагедія. Внаслідок самовільного переобладнання газового опалення в квартирі на другому поверсі стався потужний вибух. Вогонь і вибухова хвиля знищили саме помешкання, більшу частину покрівлі, а також серйозно пошкодили житло сусідів. Лише за щасливим збігом обставин тоді обійшлося без жертв. Але потерпілі були змушені майже рік блукати по родичах, доки органи місцевої влади відремонтують їхнє житло.
Проблема ускладнювалася ще й тим, що основний тягар витрат на відбудову ліг на плечі Нововолниської міськради, яка на чолі з міським головою Віктором Сапожніковим одразу приступила до ліквідації наслідків техногенної катастрофи. Певна частина коштів була виділена і з бюджету області. А от виконавча влада в особі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика не захотіла звертатися за допомогою до Кабінету Міністрів України, щоб нововолинцям допомогли коштами з Резервного фонду уряду.

Тому відбудова затягнулася майже на рік. І нарешті завершилася. В усякому випадку, будівля по бульвару Тараса Шевченка, 35 уже має покрівлю, стіни, вікна та двері. Майже в усіх квартирах, крім тієї, де стався вибух, люди або вже живуть, або завершують ремонт.
Щодо винного в фатальному інциденті, то його, а також власницю квартиру намагаються примусити відшкодувати громадянам та бюджету заподіяні збитки.

Світлана КОМА.
На фото Романа УСТИМЧУКА і автора: будинок по бульвару Дружби народів, 35 у м. Нововолинську в наш час та одразу після вибуху.