Обов’язкова державна страхова медицина: міф чи реальність?

Обов’язкова державна страхова медицина: міф чи реальність? Обов’язкова державна страхова медицина: міф чи реальність?
На етапі обговорення знаходиться законопроект, запропонований Міністерством охорони здоров’я України, «Про загальнообов’язкове державне страхування». Ця реформа у галузі охорони здоров'я має беззаперечні переваги, так як передбачає забезпечення повноти і доступності медичних послуг. Оплата лікування за допомогою страховки – це набагато ефективніше ніж фінансування державою, так як на медицину в Україні припадає всього 4% ВВП, і галузь охорони здоров’я постійно страждає недофінансуванням.
Згідно з планами МОЗ, державне страхування хочуть запровадити у 2017 р. Суть цього полягає в тому, що  громадяни і роботодавці будуть платити ще один податок, який, за приблизними підрахунками,складатиме 5% від заробітної плати. Для нашої країни, яка ледве не б’є всі рейтинги за кількістю податків, ще й цей стане не підйомною ношею. Страхові внески за дітей та пенсіонерів бере на себе держава. Проте, стаття 49 Конституції України говорить про, що медицина є безкоштовною і в цьому весь парадокс цього законопроекту.
Позаяк ця реформа торкнеться всіх медичних установ країни, ми спробували з’ясувати, що про це думають працівники на місцях:
«На мою думку, як там зверху, все зроблять правильно, то від цього страхування пацієнтам буде лише краще. Бо часто до нас потрапляють справді бідні люди, які не мають грошей придбати навіть медикаменти. Я вже мовчу про те, якщо треба якесь хірургічне втручання. Ми, звичайно, зі свого боку стараємося допомогти, як можемо. Не раз, я за власні кошти купувала ліки, просто по-людськи було шкода ту маленьку дитинку чи бабцю, за якою нема кому доглянути чи навіть прийти провідати. Якщо державне страхування працюватиме, то буде легше і нам, і пацієнтам»,- ділиться роздумами Марія Касюрак, медсестра вищої категорії, Ківерцівської центральної районної лікарні.
Підсумовуючи вищесказане зрозуміло, що обов’язкове державне медичне страхування в Україні – це лише питання часу. Законопроект має на меті не лише захистити пацієнтів, а й підвищити якість медичного обслуговування. Проте ніхто досі чітко не може сказати, як це буде працювати. Зрозуміло одне: реформувати медицину потрібно комплексно, щоб поліпшити доступність якісного лікування.
Людмила ГУЛЮК, студентка Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%