«Право на крила»

«Право на крила»

У Луцьку покажуть фільм, який майже 50 років пролежав на поличці архіву.

25-го листопада, у суботу, о 14-й годині, в приміщенні актового залу Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки за адресою місто Луцьк, вулиця Шопена, 11, відбудеться прем’єрний показ унікального документального фільму «Право на крила».

Фільм був знятий у жовтні 1970 року на Луцькому військовому аеродромі видатним радянським кінорежисером Олексієм Габриловичем.

У картині розповідається про щоденний побут льотчиків 806-го ордена Суворова 3-го ступеня авіаційного полку винищувачів-бомбардувальників, який протягом 56-ти років з 1948 по 2004 рік дислокувався на Луцькому військовому аеродромі та стояв на сторожі мирного Волинського неба, показані унікальні зйомки польотів військових літаків майже 50-річної давності, а також інтерв'ю з військовими льотчиками, які в той час проходили службу на Луцькому військовому аеродромі в складі цього славетного авіаційного підрозділу та досі проживають у Луцьку.

Цей фільм один єдиний раз показали по Центральному Телебаченню СРСР одразу після його зйомки, після чого він ліг на полицю архіву Держтелерадіофонду в підмосковному Домодєдово і лише сьогодні, через 47 років, активісти Організації Волинських Авіалюбителів "ОВАЛ" змогли отримати оцифрований екземпляр цього фільму, щоб продемонструвати його Луцькій публіці та повернути Луцьку ще одну втрачену сторінку його славної понад 100-річної авіаційної історії.

В програмі показу:

- вступне слово від організаторів показу зі стислою розповіддю про фільм, майже детективною історією його понад річного пошуку та його значення в контексті історії Луцька;

- перегляд фільму тривалістю 50 хвилин;

- спогади від "акторів" - ветеранів-авіаторів 806-го ордена Суворова 3-го ступеня авіаційного полку винищувачів-бомбардувальників, які приймали безпосередню участь у зйомках цього фільму і нині проживають у Луцьку, та спілкування з ними;

- вручення компакт-дисків з фільмом почесним гостям заходу;

- формат «питання-відповіді» для представників ЗМІ;

- неофіційна частина - чай, кава та приємне спілкування глядачів, професійних авіаторів минулого та сьогодення, ветеранів, авіалюбителів, істориків, краєзнавців і журналістів у дружній та невимушеній атмосфері.

Даного фільму немає у відкритому доступі в мережі Інтернет і державних та приватних кіноархівах на території України. Побачити його можна буде лише під час цього перегляду.

Запрошуються всі бажаючі. Вхід вільний.

Захід організовують Організація волинських авіалюбителів "ОВАЛ" спільно з громадським формуванням "Волинський щит".

Наш кор.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%