У пошуках ефективної моделі управління

У пошуках ефективної моделі управління

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк і провідні експерти Центру поспілкувалися із очільником Боратинської ОТГ Сергієм Яручиком.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

У Боратині одні з найкращих адміністративна споруда, садочок в Україні, сільський спортивний комплекс у Східній Європі, амбулаторія і цей список можна продовжувати.

Нині у цій достойній спроможній громаді працюють над ефективною моделлю закладів. Мовляв, за словами Сергія Яручика, навіть у системі управління має відбутися справжня децентралізація.

У дванадцятьох селах Боратинської ОТГ є п’ять шкіл. На території об’єднаної громади є три дитячих садочки, ще один недобудований є в Рованцях. Тому у громаді замислюються над діяльністю директорів-господарників, які б ефективно управляли закладами та централізованою бухгалтерією. Також в ОТГ мізкують над змінами у методичній роботі вчителів.

Експерт із децентралізації Оксана Урбан висловила пропозицію обдумати створення у громаді освітньо-культурного-спортивного простору, наприклад, як у Зимнівській ОТГ.

Замислюються у громаді і над змінами у сфері медицини. На першому етапі планують зберегти ФАПи, а далі - напрацювати ефективну модель. Мізкують над можливими змінами і в сфері соціального захисту. У громаді рахують кожну копійку, тому хочуть зрозуміти, яка система буде кращою для мешканців ОТГ.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк розповів, що нещодавно у Технічному коледжі Луцького національного технічного університету відбулося відкриття Центру професійного розвитку, де готуватимуть соціальних працівників.

Планують реалізувати і потужну комунальну службу, яка, у майбутньому, зможе заробляти кошти на інших територіях.

Хочуть в ОТГ створити спеціальний фонд співфінансування, аби залучати активних мешканців громади до написання проектів на благо ОТГ. У кожній галузі будуть утворені проектні групи, аби дати людям самим заробляти кошти. «Хочемо, щоб громада розуміла, що вона може впливати на рішення», - зауважив Сергій Яручик. Потурбуються і про виховання активної життєвої позиції у волонтерів громади.

У підсумку голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик наголосив, що питання доєднання не закрите, мовляв, процес децентралізації триває. Але нині у громаді хочуть сконцентрувати зусилля на створення дієвої структури і проширення кращих практик по всій території громади, щоб люди зрозуміти, що недаремно повірили у реформу місцевого самоврядування і відчули, що об’єднання дає позитивні тенденції. Але якщо якась громада вирішить продовжити обговорення, то у Боратинській ОТГ готові до діалогу.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%