Прес-конференції

Прес-конференції

Юстиція – у ролі хлопчиків для побиття

Сьогодні відбулася прес-конференція начальника Головного управління юстиції у Волинській області Валентина Кухарика та його заступників. Їй передувала сесія обласної ради. Нагадаємо, Валентин Кухарик як начальник Головного управління юстиції у Волинській області постраждав за те, що підпорядкована йому державна виконавча служба заблокувала рахунки КП «Луцьктепло», що загрожує втратити 27 млн 700 тис. грн від ЄВРР на реконструкцію теплових систем.

Самому Валентину Кухарику, що був присутнім у сесійному залі під час обговорення цього питання, слова для пояснень не надавали. Його вислухав лише один телеканал, тому й резонно, що очільник Головного управління юстиції у Волинській області вирішив донести свою позицію громадськості.

Попри пояснення дій щодо озвученого питання, також йшлося про багатовекторну роботу управління. Валентин Іванович озвучив інноваційні напрямки і статистичні дані роботи відомства. Розповів про досягнення, реагування на критику. Навів багато конкретних прикладів дієвих державних рішень, про які ми неводнораз писали. Водночас журналістів, що були присутні на прес-конференції, цікавило, чому саме він, начальник Головного управління юстиції у Волинській області, став предметом розборок на останній сесії обласної ради.

– Чи не стало Головне управління розмінною монетою владних міжусобиць?

Зокрема, таке припущення висловив журналіст «Волинської газети». Адже не секрет, що, не зважаючи на відносну незалежність управлінців – а вони підпорядковуються безпосередньо Міністру юстиції України Павлові Петренку, місцеві можновладці намагаються використати цей орган сучасної реформації на власну користь, що й призвело до конфлікту інтересів.

Валентин Іванович на це питання відповів доволі дипломатично: «Наше завдання – інновації і законність. Вважаю, довкола нашого відомства має бути якомога менше політики, адже дотриманням букви закону окрім нас нікому опікуватися».

І це правда. Хотілося б, аби цього принципу дотримувалися і перші особи обласного політикуму, а саме управління мало силу протистояти нездоровим настроям місцевих князьків у відстоюванні загальнодержавних інтересів. Втім, подібна ситуація не лише з управлінням у Волинській області, але й самим Міністерством юстиції України.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%