На честь незламного Дмитра Іващенка

На честь незламного Дмитра Іващенка

Ініціатива вшанувати фронтовика, дисидента та «хрещеного батька» багатьох українських письменників та журналістів Дмитра Іващенка в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки підтримана Вченою радою СНУ!


У 70-их роках минулого століття учасник бойових дій у Другій світовій війні Дмитро Іващенко працював асистентом кафедри української мови та літератури Луцького педагогічного інституту, де викладав українську літературу. З лютого до вересня 1964 р. там же ж працював історик Валентин Мороз, із яким Дмитро Іващенко займався патріотичним вихованням підростаючого покоління. Зокрема,  на лекціях і в «Клубі поезії», що діяв в інституті під керівництвом Дмитра Іващенка, він читав студентам вірші молодих поетів Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, статті Івана Дзюби. Довкола нього гуртувалося свідоме студентство.

Крім цього, Дмитро Полікарпович заснував літературну студію, літературну студію, з якої вийшли такі відомі особистості як Олександр Богачук, Йосип Струцюк, Кость Шишко, Іван Чернецький

У 1966 р. у рамках сфабрикованої органами КГБ СССР кримінальної справи Дмитра Іващенка разом із Валентином Морозом (нещодавно присвоєне звання «Почесний громадянин Волині»)  було репресовано. Їх звинувачували у проведенні націоналістичної антирадянської пропаганди й агітації (ч. 1 ст. 62 КК УРСР) та у створенні антирадянської організації (ст. 64 КК УРСР).

Після відбуття покарання в Мордовський таборах Дмитро Іващенко повернувся на Волинь, але продовжити роботу в інституті з відомих причин не зміг.

Виходячи з вище наведеного, а також враховуючи, що Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки виник на базі Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки, декан факультету філології та журналістики СНУ Юрій Громик та голова правління ГО «Форум українських журналістів», заступник голови облорганізації НСЖУ, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк звернулися до ректора вишу Ігоря Коцана з пропозицією присвоїти одній із аудиторій факультету філології та журналістики імені Дмитра Іващенка.

Це дозволить покращити навчально-виховний процес, пожвавити творче життя в середовищі майбутніх філологів та журналістів, засвідчити тяглість ідеї державотворчого процесу незалежної України та піднести престиж СНУ імені Лесі Українки на якісно новий рівень.

І 29 листопада на засіданні Вченої ради СНУ, яку провів перший проректор Анатолій Цьось, ця ініціатива була підтримана.

Тож невдовзі відбудеться урочистість із нагоди присвоєння одній із аудиторій імені Дмитра Іващенка. На ній неодмінно буде чимало шанованих людей, у тому числі й ветеран української журналістики Михайло Юхта з дружиною Мирославою, які належать до близької родини нині вже покійних Дмитра Полікарповича та його дружини Віри Лукашівни (в дівоцтві – Мисан).

До речі, патріотичну діяльність Дмитра Іващенка на Волині вже вшановано і в інший спосіб: одна з вулиць у м. Луцьку носить його ім’я.

Світлана КОМА.

На фото з особистого архіву Михайла ЮХТИ: таким був Дмитро Іващенко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%