Новий басейн для нових перемог

Новий басейн для нових перемог

Понад два мільйони гривень отримала для осучаснення дитячо-юнацька спортивна школа.

«Мабуть, ця подія визначна не тільки для Луцька, а й для всієї держави», – зазначив голова облдержадміністрації Борис Клімчук, вітаючи волинян із оновленим спортивним комплексом у мікрорайоні «Вересневе».

Майже 30 років минуло відтоді, як у районі цукрового заводу відкрився басейн. Він був і досі вважається основним об’єктом у комунальному закладі «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1». І хоча розташована ДЮСШ на околиці Луцька, займатися спортом приїздять сюди дорослі з усього міста та учні з п’яти найближчих шкіл.

Як розповів тренер-викладач Роман Добровольський, попри значимість закладу, з роками приміщення набувало все гіршого стану, під ним осів фундамент, погано працювала витяжка. В результаті – підвищена вологість та поцвілі стіни. А минулої зими під час сильних снігопадів тала вода  з даху почала просочуватися всередину будівлі. Що вже казати про застарілий інвентар, меблі тощо.

– Приміщення перебувало у вкрай поганому, я б сказала, аварійному стані. В будь-який момент могло обвалитися. Декілька років поспіль силами викладачів та вихованців ми проводили ремонт. Утім коштів, самі розумієте, бракувало, – зізналася директор спортшколи Руслана Оксентюк. – Тож коли у нас на «Вересневому» торік урочисто відкривався майданчик, я скористалася нагодою та запросила оглянути басейн депутата Верховної Ради України Ігоря Палицю. «Діти в таких умовах займатися не будуть», – сказав під час візиту Ігор Петрович. І ось майже три сотні юних вихованців нашої спортшколи дочекалися давно очікуваної реконструкції.

За незначний період, скільки тривали роботи, виконано було справді багато. Укріплений фундамент, гарний фасад, оновлений дах, благоустрій прилеглої території – це те, що видно з вулиці. А скільки ще не видно! Нові системи вентиляції та очистки води, гідроізоляція, виконана за останніми технологічними нормами, замінені система опалення, труби для водопостачання й водовідведення. І на завершення – капітальний ремонт чаші басейну, душових кабінок, перевдягалень, тренажерного залу, підсобних приміщень, повністю оновлені сантехніка й інвентар для навчально-тренувальних та оздоровчих груп дітей. Тож неможливо передати захват, із яким минулого тижня вихованці ДЮСШ оглядали всі ці «дарунки».

– Я й сам отримую задоволення від того, що тут зроблено, – зізнався Ігор Палиця, разом із головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком та Луцьким міським головою Миколою Романюком завітавши на спортивне свято. – Впевнений: молодь, яка тут буде займатися, виростатиме чемпіонами й приноситиме славу місту Луцьку!

Подякувавши народному депутатові, Борис Клімчук зауважив:

– Усе в житті минає, а такі речі залишаються надовго. Це те, чим по праву можна гордитися. Адже зроблено не для себе особисто, а для всіх людей.

На важливості події наголосив також Микола Романюк, який нагадав про використання найсучасніших технологій під час проведення ремонту в басейні:

– Те, що тут зроблено, – це великий крок уперед. Таким чином молодь мікрорайону зможе якісно займатися водними видами спорту. А школярі розвиватимуться ще й професійно.

Як саме – власним прикладом показав член національної збірної з плавання, призер чемпіонату України та молодіжного чемпіонату Європи, майстер спорту України Віталій Алпатов, котрий і здійснив перший заплив у оновленому басейні.

– Умови тут справді класні, – зізнався юнак, уже згодом, в неофіційній обстановці розмовляючи з Борисом Клімчуком. – І хоча олімпійська дистанція вимагає 50-ти метрів, але й тут – на 25-метрівці – можна проводити чемпіонати, бити рекорди. Головне – вірити в себе!

Тож для вихованців ДЮСШ, яким не терпілося випробувати доріжки, додатковим стимулом стали і ці слова, й сучасні умови для занять.

– Ми не зупиняємося на досягнутому, – прокоментував Борис Петрович «Волинській газеті». – Якщо говорити про розвиток в області плавання, то вартує уваги басейн у Ковелі. Теж шикарний. Його теж усім миром робили. Підключилися влада, бізнес, народні депутати, навіть православна церква. Бо в Місті залізничників також підростає хороша спортивна школа.

А серед об’єктів, які за зауваженням Бориса Клімчука, потребують реконструкції, – 50-метрові басейни у Східноєвропейському та Луцькому національних університетах.

Чому така увага плаванню? Виявляється, Борис Клімчук – давній шанувальник цього виду спорту.

– Коли був послом, то у Вільнюсі та Баку регулярно займався плаванням: по годині чотири рази в тиждень. До речі, в подібному, як тут, басейні – із 25-метрівкою. Тому сьогодні, зізнаюся, скористався нагодою та записався на абонемент: на 18.15 тричі в тиждень. Постараюся не пропускати. Бо це справді корисно для здоров’я. І саме тому під час проектування нової 27-ї школи в місті Луцьку ми також подбали про басейн, причому з олімпійськими – 50-метровими доріжками.

А ще голова облдержадміністрації зауважив, що реконструкція басейну в мікрорайоні «Вересневе» – це гарний приклад для наслідування:

– Із двох мільйонів 480 тисяч гривень, які були спрямовані на ремонт спортшколи, – жодної бюджетної копійки! Жо-дно-ї! Все – кошти Благодійного фонду Ігоря Палиці (ну, крім дороги, благоустрою, зрозуміло. Цього я вже не рахую). Ви самі побачили: класний проект. Супер! – поділився враженнями Борис Клімчук. – Знаєте, в Азербайджані кажуть: скільки не говори слово «халва», в роті солодше не стане. Ігор Петрович не каже «халва». Він робить діло. Пообіцяв – виконав. Бо це те, що називає Президент Янукович «соціально відповідальний бізнес». Це те, про що у нас на Волині кажуть: «Сам живе і людям жити допомагає».

Хоча не лише бізнес, а й влада не лишаються осторонь питань, які потребують вирішення.

– Якщо казати про «Вересневе», то робимо все, аби цукровий завод працював, податки платилися, бюджет наповнювався. Бо коли є фінанси, буде й робота. В цьому мікрорайоні, скажімо, майже два мільйони спрямували на ремонт дороги. Теж хороша справа, – зазначив Борис Петрович.

І з новою дорогою та новим басейном, сподіваються в ДЮСШ, іще більш лучан матимуть змогу дбати про своє здоров’я.

– Сьогодні спортивні групи з плавання в нас повністю укомплектовано, – розповів тренер Роман Добровольський. – Зросла кількість тих, хто виявив бажання записатися на абонемент. Серед них – не лише діти, а й чимало дорослих. Тож така ситуація не може не радувати.

– До кінця року ми порадуємо волинян ще й іншими, не менш приємними подіями, – пообіцяв Борис Клімчук. – А шанувальникам плавання можу сказати: за років півтора-два сучасний басейн повинен з’явитися ще в одному мікрорайоні Луцька.


Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%