Різні варіанти домашньої роботи

Різні варіанти домашньої роботи

Апогей реакції на відмову уряду Миколи Азарова підписувати угоду про Асоціацію Україна-ЄС у листопаді ц. р. в нашій області припав на минулу неділю. Саме цього дня приблизно о 12.00 на Театральному майдані Луцька зібралася значна кількість людей (за окремими оцінками – до 5 тис. осіб). Довкола було багато прапорів деяких партій, а також значно менша кількість стягів Євросоюзу і державних прапорів України.

Після кількох пісень у виконанні гурту «Чорні черешні» настав час для виступів різних промовців. Насамперед – народного депутата України від партії «Свобода» Анатолія Вітіва, депутата облради від цієї ж партії Святослава Боруцького, а також низки депутатів Луцької міськради, серед яких слід виокремити екс-першого заступника голови облдержадміністрації і колишнього мера Луцька Богдана Шибу. Звернувся до земляків представник сформованого екс-двічі міністром МВС України Юрієм Луценком (замість «Народної Самооборони») громадського об’єднання «Третя Республіка», колишній нашоукраїнський народний депутат і екс-голова облдержадміністрації Володимир Бондар. Був активним і координатор волинських ударівців Ігор Алексеєв, який нещодавно також балотувався в депутати на місцевих виборах.

Мітинг у Луцьку прийняв резолюцію «За Європейську Україну!», де Президента України Віктора Януковича закликали стати на бік союзників поглибленої співпраці з Євросоюзом та взяти на себе відповідальність щодо вирішення всіх проблем до початку саміту у Вільнюсі. Окрім цього, говорили про необхідність мобілізації всіх партій, громадських організацій та громадян, які виступають за європейську інтеграцію.

Варто відзначити толерантне ставлення правоохоронців до учасників акції протесту. Незважаючи на присутність додаткових патрулів, спецпідрозділи на очах у людей «м’язами не грали». Проявили толерантність як представники влади, котрі зробили все для забезпечення громадського порядку та конституційних прав громадян на вільне волевиявлення, так і організатори акції «За Європейську Україну!», які вирішили не блокувати роботу виконавчої та представницької гілок влади.

Зрозуміло, що ні голова облдержадміністрації Борис Клімчук, ні голова облради Володимир Войтович, ні Луцький міський голова Микола Романюк 24 листопада на Театральному майдані не були та перед присутніми не виступали. Правда, вони вирішили недоречним організовувати якісь альтернативні масові заходи.

А наступного дня Борис Клімчук пояснив ставлення до ситуації, що несподівано виникла на європейському шляху нашої держави.

«Якщо хтось думає, що євроінтеграція, – це все так просто, то я скажу – ні. Я бачив, як це відбувалось у Литві та Польщі. Їм було непросто, але вони мали достатню фінансову підтримку Євросоюзу», – поділився Борис Петрович досвідом своєї дипломатичної роботи у Вільнюсі в період долучення Литви до ЄС.

Окрім цього, він деталізував: «За останні роки Україна зробила багато у питанні євроінтеграції. Однак якщо зараз Україна ввійде у Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, то наша держава може стати стороною, яка програє. Тому маємо попереду ще достатньо домашньої роботи, а це насамперед – створення належних технічних умов та стандартів для бізнесу. Україна змінила тактику, але не стратегію. Маємо підставити плече Президентові України і далі спокійно виконувати свої завдання».

А Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей та Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу 25 листопада серед іншого заявили: «Україна має сама вільно вирішувати, до яких зобов’язань вона прагне з Євросоюзом. Останніми днями українські громадяни знову показали, що вони повністю розуміють та приймають історичний характер європейської Асоціації. У такий спосіб ми рішуче засуджуємо позицію Росії з цього питання та її дії в цьому напрямку».

Тим часом події в Києві, де відбуваються різноманітні масові акції, досі напружені. На відміну від Волині, участь у мітингах та пікетуваннях там беруть представники антагоністичних політичних сил, що не сприяє налагодженню діалогу. За інформацією, що заслуговує на увагу, до столиці вже відбула значна кількість наших земляків, у тому числі – чимало студентської молоді. Тому події продовжують розгортатися з калейдоскопічною швидкістю, що свідчить: Європа поставила перед Україною низку домашніх завдань, які треба вирішити обом сторонам. Але варіанти цих завдань виявилися різними.


Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: наметове містечко на Театральному майдані; організатори акції подбали навіть про сині кульки із символікою ЄС.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%