Європейські лідери бачать позитив

Європейські лідери бачать позитив

Європейські лідери на пленарному засіданні саміту «Східного партнерства», саміту «Східного партнерства», яке проходило у закритому режимі, заявили про те, що двері для Асоціації з Україною залишаються відкритими.
Про це агенції «Укрінформ» повідомило джерело в українській делегації.

Зокрема, на засіданні, в якому взяли участь глави держав та урядів країн Євросоюзу, президент Європейської ради Герман Ван Ромпей  висловив сподівання, що Україна в майбутньому підпише угоду про Асоціацію з ЄС. Він також наголосив, що двері для України залишаються відкритими, інформує співрозмовник агентства.
Заяву президента Європейської ради підтримали й керівники європейських держав. Наприклад, грецька сторона заявила, що «двері для асоціації з Україною відкриті», зазначає джерело.
Водночас прем'єр-міністр Італії Енріко Летта зазначив, що «потрібно підвести базу під відносини з  Росією». А президент Франції Франсуа Олланд наголосив: «Ми відкриті для України». Водночас прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан побажав Україні успіхів на шляху євроінтеграції.
Окрім цього, країни-учасники  саміту «Східного партнерства» ухвалили Підсумкову декларацію, де, зокрема, сказано:
«Учасники Вільнюського саміту на найвищому рівні взяли до уваги рішення уряду України щодо тимчасової призупинення процесу підготовки до підписання угоди про Асоціацію та поглибленої і всебічної зоні вільної торгівлі між ЄС та Україною. Вони також взяли до уваги безпрецедентну громадську підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Європейський Союз та Україна підтверджують своє прагнення до підписання цієї Угоди».
Окрім цього, в декларації сказано, що було досягнуто значного прогресу в процесі зближення України та ЄС, про що свідчать підписані угоди, зокрема, щодо вільного повітряного простору та щодо подальших кроків у справі лібералізації візового режиму.
Наш кор.
На фото: Голова Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу, Голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей і Президент України Віктор Янукович.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%