Працювати, а не мріяти

Працювати, а не мріяти

Пауза в зближенні з ЄС не означає край євроінтеграційним реформам.


- Сьогодні у Вільнюсі на саміті Ініціативи «Східне партнерство» Президент Віктор Янукович відмовився ставити підпис під, я вважаю, поспішним для української економіки рішенням. Чуда не сталося, як того прагнула опозиція. Бо в світовій макроекономіці дива не трапляються – тут діє жорсткий закон виживання, де сильніший пожирає слабкого, де працює виключно аскетичний прагматизм, а не примарні чи то ймовірні перспективи. Глава держави на весь світ заявив, що не готовий жертвувати економічними інтересами українців заради негайного зближення з Євросоюзом. Я поділяю цю позицію, бо впевнений, що ми ще не виконали «домашню роботу» з доведення наших стандартів до європейських, аби змагатися, конкурувати товарами, послугами й, загалом, економічними звершеннями з Європою.
Вважаю, що будь-які здогади, передбачення та коментування кроків української влади на саміті, які, очевидно, з’являться найближчим часом, позбавлені сенсу. Адже Віктор Янукович категорично й однозначно заявив: європейський вибір залишається для України стратегічним напрямом подальшого цивілізаційного розвитку, зміцнення місця і ролі країни в сучасному конкурентному світі. Ми не звернемо зі шляху євроінтеграції, який торували чотири роки поспіль. Пауза в процесі укладення Угоди з ЄС не означає припинення євроінтеграційних реформ – це лише коротка перерва-очікування ліпших умов для еволюційного вливання в європейську економічну модель.
Звісно, людей цікавить: а скільки чекати? По-моєму, відповідь на це запитання дав сьогодні радник Президента Андрій Гончарук. Він наголосив в інтерв’ю журналістам, що найближчою можливістю для підписання Угоди про асоціацію буде саміт «Україна-ЄС» у березні 2014-го. Задля цього спільна робоча група опрацює всі суперечливі питання, щоб на самому весняному саміті між нашою державою та Євросоюзом не виникло жодних спірних питань і непорозумінь. Пристаю на влучні слова Віктора Януковича: для досягнення цього стратегічного завдання мусимо й надалі працювати, а не мріяти про блага і вигоди від асоціації з Євросоюзом. Власне, працювати так, як працювали попередні чотири роки. Бо, зі слів Президента, для нашої держави Угода про асоціацію є детальним планом всеохоплюючої модернізації відповідно до європейських цінностей і стандартів.
Едуард Стоєв, заступник голови облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%