Почався рідзвяний піст

Почався рідзвяний піст  Піст, який є останнім у цьому році, розпочався 28 листопада і буде продовжуватись до 7 січня.

Установлення різдвяного посту відбулось ще в V-VI століттях, про це згадується у багатьох церковних записах. Спочатку різдвяний піст тривав сім днів, а вже сорокаденним він став в 1166 році, за рішенням константинопольського патріарха Луки.
Різдвяний піст встановлений для того, аби православні християни до Різдва очистили себе покаянням, постом та молитвою. Щоб з чистим серцем та думками могли зустріти, як на світ з’явився Син Божий і крім звичайних дарів, принесли своє серце.
Піст тілесний без посту духовного нічого не вартий, а навіть навпаки, може бути духовно шкідливим. Найчастіше це тоді, коли людина, утримуючись від їжі, рахує що вона постить. Справжній піст має бути пов’язаний з молитвою, покаянням і утриманням від пристрастей та прощенням образ.
Піст – не мета, а засіб очиститися від гріхів. Без молитви і покаяння піст стає всього лиш дієтою.
Під час посту заборонені м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця, сир. Крім того, у понеділок, середу й п’ятницю Різдвяного посту уставом забороняються риба та рослинні масла. В інші ж дні – вівторок, четвер, суботу й неділю – дозволено приймати їжу з рослинним маслом.
Підготувала Наталія ПАНАСЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%