Шито-крито

Шито-крито

Обставини «вбивства з необережності» під час браконьєрської вилазки біля Орищ – за сімома замками. Чому?

То що ж сталося на незаконному полюванні на полях біля с. Орищі Іваничівського р-ну, в результаті якої вбили місцевого жителя В. В. Корніюка?
Нагадаємо: сезон ловів на парнокопитну дичину на Волині розпочався лише 28 жовтня 2017 р. Але на кукурудзяні поля біля с. Орищі Іваничівського р-ну група озброєних людей вийшла за 4 доби раніше…
Про сам факт трагедії «Волинська газета» повідомила в статті «На мушці – кабан. Жертва – людина» ще 2 листопада ц. р.  А колеги з порталу «Конкурент» на той момент уже встигли й ідентифікувати підозрюваного у вбивстві 43-річного місцевого мешканця Віктора Корніюка: повідомлялося, що йдеться про 60-річного директора ТОВ «Богдан Авто Луцьк» Олега Кухту.
Нових деталей цієї трагедії додав і виїзд у с. Орищі, після чого «Волинська газета» 16 листопада ц. р. надрукувала статтю під заголовком «Смертельний постріл у Карчаках…». З’ясувалося, що браконьєрська вилазка до урочища Карчаки проводилася на полях, орендованих фірмою «Луга-нова», де охоронцем і працював убитий Віктор Корніюк. Як мінімум, на місці трагедії був ще один охоронець із числа місцевого населення. Зрозуміло, вже згадуваний Олег Кухта. А ще хто? І з якого дива правоохоронці так швидко вирішили, що фатальний постріл у голову жертви стався з необережності? І що стріляв саме цей громадянин, а не якийсь інший?
Щоб встановити цю елементарну обставину, редакція звернулася до Прокуратури області. 
І ось заступник прокурора Волинської області Ярослав Голинський надіслав відповідь. На всі питання по суті справи він відповів стандартно: не можна, не передбачено, не входить у компетенцію…
Отже, існує спеціальний порядок доступу до інформації, створеної або одержаної в ході досудового (судового) провадження.
«Згідно з положенням ст. 222 КПК України відомості досудового розслідування можуть розголошуватися лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливими», – деталізував заступник облпрокурора.
Ярослав Голинський також нагадав, що на підставі ч. 4 ст. 296 Цивільного кодексу України «ім’я та прізвище фізичної особи, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення  може бути використане (обнародуване) лише у разі набрання законної сили вироком щодо неї».

Крім цього, в облпрокуратурі нагадали, що «не може бути оприлюднена інформація, яка порушує презумпцію невинуватості «, бо тільки коли вину громадянина буде доведено в судовому порядку і встановлено обвинувальним вироком, який набув законної сили, тоді й можна робити якісь висновки.
Єдине, що дізналися: «Іваничівським відділом поліції Горохівського ВП ГУНП в області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за вище вказаним фактом. У вказаному кримінальному провадженні 25 жовтня 2017 р. особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України. На цей час досудове розслідування триває, у кримінальному провадженні призначено ряд експертиз».
Можна було б в усьому погодитися з законослухняним заступником облпрокурора Ярославом Голинським (який недавно претендував на посаду голови Федерації футболу Волині), якби не одна суттєва обставина. Одразу після трагедії прес-служба Прокуратура області оприлюднила підготовлений кимось із прокурорів (в Іваничах, Горохові чи Луцьку?) текст, де задовго до завершення розслідування та набуття судовим вироком законної сили одразу виклали основну версію (вбивство з необережності), за якою, вочевидь, і відбувається весь процес встановлення істини (чи приховування її?).
У ньому було сказано, що підозрюваний, 60-річний громадянин із м. Луцька «випадково, падаючи на землю, здійснив постріл із зареєстрованого у встановленому законом порядку мисливського нарізного карабіна марки СКС М62 калібру 7,62 мм, і куля влучила в голову 43-річного мешканця с. Орищі, який ішов попереду стрільця».
І далі: «Постріл став фатальним, поранений помер».
То в чому ж секретність цієї справи тепер? Можливо, в персональному складі злочинного угрупування, яке ввечері 24 жовтня ц. р. зі зброєю в руках вийшло на браконьєрський промисел, але замість вепра вбило людину? І чи не тому суд основного підозрюваного тримає на волі та обрав найлегшу запобіжну міру на час слідства – особисте зобов’язання з’являтися до слідчого?
В усякому випадку, все таємне рано чи пізно стає явним. І всі приховані обставини цього вбивства стануть відомими під час відкритого судового засідання по цій справі. Головне, щоб про нього вчасно повідомили громадськість…

Роман УСТИМЧУК.

На фото Петра КРИВОШЕНЯ та автора: вулиця в с. Орищі, на якій жив убитий Віктор Корніюк; заступник облпрокурора Ярослав Голинський.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%