Захід чи Схід? Бізнесмени в роздумах

Захід чи Схід? Бізнесмени в роздумах

Підприємці області поділилися думками щодо ринків збуту.

Сьогодні в Луцьку відбулося спільне засідання Регіональної ради підприємців в області та Координаційної ради з питань розвитку підприємництва в області.

Основне питання, яке обговорили учасники, – євроінтеграційний розвиток України. Зокрема, бізнесмени спробували дати реалістичну оцінку можливих економічних ризиків та шляхи їх усунення.

Голова регіональної ради підприємців області Петро Пилипюк, який водночас є керівником потужного підприємства «Модерн-Експо» розповів: основні ринки збуту їхньої продукції розташовані в Росії. Але після того, як у серпні Росія заблокувала ввіз українських товарів на свою територію, бізнесмен зрозумів: тамтешні партнери не є надійними.

– Водночас асоційоване членство у Європейському Союзі – це також не панацея, – зауважили учасники засіданя. – Адже після аналізу поперденіх домовленостей (мається на увазі асоційоване членство України в ЄС) бізнесмени побачили ряд дуже серйозних ризиків. Із одного боку Європа зможе вільно завозити свої товари українському споживачеві, а от українські товари не спішить впускати в ЄС. Адже частина українського товару не відповідає європейським стандартам якості. А на той, що відповідає, планує вводити жорсткі квоти.

– Я і мої діти хочемо жити у Європі. Але хочемо, аби Україна почувалася там повноправними членами, а не дешевою сировинною базою. Тому зараз нам є над чим працювати, – підсумував Петро Пилипюк.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%