В Луцьку вже відзначили Різдво Христове

В Луцьку вже відзначили Різдво Христове

25 грудня в Україні вперше відзначили одне з найбільших свят християнського світу – Різдво Христове за Григоріанським календарем. Найвеличніші урочистості вірних римсько-католицької конфесії відбулися в Луцькому кафедральному костьолі Святих Петра і Павла.


Урочиста Служба Божа — Пастирка – відбулася напередодні ввечері. Особливістю цієї Євхаристії, як додатково пояснили в Луцькій діє цезії РКЦ, є те, що вона відправляється тоді, коли на небі засіяють перші зорі. Саме зірка вказала пастухам та мудрецям шлях до вертепу де народився довгоочікуваний Спаситель. 

Тож  закономірно, що очолив урочисту Святу месу єпископ Віталій Скомаровський, а з ним співслужили настоятель кафедральної парафії отець Павло Хом’як та секретар єпископа отець Василь Плахотка.

Наступного дня, 25 грудня, о 10.00 розпочалося ще одне урочисте Богослужіння – на честь Різдва Христового. Його також  провело духовенство Луцької дієцезії РКЦ на чолі з владикою Віталієм Скомаровським.

Нагадаємо, що з ініціативою щодо встановлення в Україні вихідного дня на Різдво Христове саме 25 грудня в українському парламенті вперше публічно виступив голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький (фракція партії Арсенія Яценюка «Народний фронт»). За відповідне рішення тоді проголосувало 238 народних депутатів, а Президент Петро Порошенко згодом підписав закон, який встановив в Україні ще один офіційний святковий і неробочий день – 25 грудня.

Тож разом із римо-католиками святкують і православні, і представники інших християнських конфесій. Зокрема, на урочистому Богослужінні в луцькому костьолі серед інших побували й голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт на начальник управління внутрішньої політики облдержадміністрації Ольга Чубара.

Після урочистої меси в храмі відбувся виступ дитячого хору, який порадував присутніх композиціями на рідзв’яні мотиви.

Судячи з усього, голові облдержадміністрації Володимирові Гунчику дійство сподобалося. Бо його службовий автомобіль  ще довго стояв біля входу в офіс Луцької дієцезії РКЦ...

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: святкування Різдва Христового в луцькому костьолі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%