«Нове обличчя» луцького парку

«Нове обличчя» луцького парку

Парк імені 900-річчя Луцька чи не улюблене місце для відпочинку лучан. Колись, у далекі 90-ті тут кипіло життя. Різноманітні атракціони, повноводна ріка, яка вабила у свої обійми спекотного дня, сотні сімей, що мали змогу відкинувши буденність, весело провести час.

І хоча кількість відпочиваючих не зменшилася, і з першим подихом тепла, тут завжди багатолюдно, але каруселі уже давним-давно канули в лету, а ріка перетворилася на болото, у яке не те що не хочеться зануритися, а навіть ближче підійти не виникає бажання. До того ж окрім любителів природи, це місце облюбували сумнівні компанії, адже у вечірній час парк не освітлюється та й взагалі стає небезпечним місцем.

Про його реконструкцію говорили давно, а проте реальний проект представили лише 26 грудня. У обговоренні взяли участь радник міського голови Ігор Поліщук, заступники міського голови Григорій Недопад та Костянтин Петрочук, директор КП «Парки та сквери м. Луцька» Богдан Федончук, розробник проекту Володимир Власенко та громадськість.

«Ми всі розуміємо, що парки, сквери грають у житті міста надзвичайно важливу роль. Ми цього року багато уваги приділили Центральному парку, але у нас є ще одне надзвичайне місце – Парк 900-річчя Луцька. На жаль, він недостатньо забезпечений благоустроєм, тому що там немає освітлення, наявна недостатня кількість лавочок та смітників, мало місця, де люди можуть якісно і комфортно провести свій час. У парку немає твердого покриття, а це означає, що в дощ і після дощу, там неможливо прогулятися. Він є трохи захаращеним, і ті водні об’єкти, які є, вони є в абсолютно незадовільному стані. Тому ми хочемо представити ту концепцію реконструкції, яку розробили для нас наші київські колеги», – повідомив на початку зустрічі Ігор Поліщук.

Також він відзначив, що уже на сьогодні є декілька підприємців, які висловили бажання взяти участь у реалізації цього проекту.

Далі слово надали архітектору та розробнику концепції Володимиру Власенку. За його словами, в оновленому парку передбачається дитяча зона, яка включатиме три дитячі майданчики, зона релаксації для дорослих, зона-барбекю, зона для вигулу собак, пляж та різноманітні точки харчування, зона відпочинку з фонтанами, а також міні-сцена для проведення різноманітних міських заходів. Крім того передбачено санвузли, душова кабінка та очисні споруди для фільтрації водних ресурсів.

У громадян виникло чимало питань. Так, вони цікавилися охороною новоствореного об’єкту, терміном виконання та його вартістю.

За словами Костянтина Петрочука, на сьогодні важко дати точні відповіді на запитання, адже проект ще знаходиться на стадії розробки. Передбачається, що відповідно до фінансування його поділять на частини. Щодо охорони, то парк не обноситимуть парканом та не закриватимуть на замок, але ймовірно буде встановлене відеоспостереження, аби вберегтися від вандалізму.

Проект реконструкції є ще не остаточним варіантом. Протягом місяця, до 31 січня, усі бажаючі можуть висловити думки та побажання, щодо зовнішнього вигляду парку. Ознайомитися з проектом можна на сайті Луцького ЦНАПу: http://e-services.volyn.ua/

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%