ПІДСУМКИ 2017: ТОП-5 ФОРМ ЗВІТУВАННЯ ВІД ВОЛИНСЬКИХ НАРДЕПІВ

ПІДСУМКИ 2017: ТОП-5 ФОРМ ЗВІТУВАННЯ ВІД ВОЛИНСЬКИХ НАРДЕПІВ

Завершення календарного року - привід підвести підсумки річної роботи. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала форми звітування, які найчастіше використовували у своїй роботі народні депутати, що представляють Волинську область у парламенті, - Ігор Гузь, Сергій Мартиняк, Степан Івахів, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич.

Фейсбук та сайт

Найпоширенішою формою звітування волинських мажоритарників про свою діяльність в Раді та в окрузі є використання мережі Фейсбук. Таку форму звітування використовують четверо з п’яти народних депутатів з Волині.

На своїх офіційних сторінках у Фейсбуці нардепи Ігор Гузь, Ігор Лапін, Степан Івахів та Ірина Констанкевич протягом 2017 р. інформували виборців про свою роботу у парламенті: повідомляли про результати розгляду важливих для області законопроектів; розміщували подані ними законопроекти та депутатські запити; поширювали відеозаписи власних виступів у парламенті; розповідали про свою міжнародну діяльність тощо.

Водночас, у такий спосіб нардепи Ігор Гузь, Степан Івахів, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич звітують перед виборцями і про свою активність у окрузі. Зокрема, у Фейсбуці народні обранці періодично публікують звіти за результатами: проведених зустрічей з виборцями; прийомів громадян; участі у роботі органів місцевого самоврядування; вирішення виявлених проблем в окрузі.

Троє з п’яти волинських нардепів-мажоритарників для інформування виборців про свою діяльність використовують власні офіційні сайти. Зокрема, це Ігор Гузь, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич.

Окрім звітування про уже перелічені напрямки роботи, на офіціних сайтах нардепів також систематично розміщується інформація про успіхи у роботі волинських обранців щодо: реформаторської діяльності; виконання передвиборних обіцянок та активності у виборчому окрузі.

Зустрічі з виборцями

Другою найпопулярнішою формою звітування перед виборцями у волинських мажоритарників є проведення особистих зустрічей з виборцями. Таку форму звітування використовують нардепи найчастіше у дні, визначені календарним планом Верховної Ради України для роботи в окрузі чи у вихідні дні.

Під час зустрічей народні депутати розповідають виборцям про напрямки своєї роботи в парламенті, успіхи та невдачі щодо вирішення нагальних проблем не лише в окрузі чи області, але і в конкретних населених пунктах, результати розгляду звернень, з якими звертались виборці до народних депутатів.

Під час таких зустрічей народні депутати також часто звітують перед виборцями про субвенції, які вдалось залучити з державного бюджету на потреби округу, куди їх планується спрямувати чи як їх уже освоєно: на встановлення вікон та санвузлів у школах Прибужжя; на добудову школи № 27 у Луцьку чи на соціально економічний розвиток.

Ефіри на телебаченні

Раз чи двічі на місяць народні депутати України Ігор Гузь, Ігор Лапін та Ірина Констанкевич виористовують для звітування безкоштовний ефірний час на обласному телеканалі «Нова Волинь». Зокрема, народні депутати беруть участь у двадцятихвилинній передачі «Ми Вас обирали», під час якої звітують перед виборцями про вирішення важливих проблем у своїх виборчих округах чи загалом в області.

Програми та публічні заходи

Троє волинських мажоритарників з періодичністю раз на місяць чи раз на кілька місяців використовують також інші публічні заходи для звітування про свою роботу.

Для прикладу, народний депутат Ігор Гузь наприкінці 2017 р. рамках Програми РАДА відзвітував про ключові результати діяльності в окрузі та парламенті в с. Литовеж Іваничівського району (виборчий округ № 19, який представляє нардеп у Раді).

Народний депутат Ігор Лапін у липні 2017 р. відзвітував перед виборцями виборчого округу № 22, який він представляє в парламенті, використовуючи форму, запропоновану в рамках ініціативи VoxUkraine.

Натомість, народний депутат Ірина Констанкевич, яка представляє 23-й виборчий округ, протягом жовтня 2017 р. провела публічні звіти у чотирьох районних центрах свого округу.

Друкований звіт

Переважно один раз чи двічі на рік окремі народні депутати з Волині готують друковані звіти у формі листівок чи газет, де розміщують інформацію про свою діяльність за тривалий період своєї роботи в Раді та окрузі. Зокрема, друковані звіти, які так само можна знайти і в електронному варіанті, поширювали у 2017 р. нардепи Ігор Гузь та Ірина Констанкевич.

У результаті проведеного моніторингу також було виявлено такі основні тенденції підзвітності волинських парламентарів у 2017 р.:

Не усі народні депутати, які представляють Волинську область в парламенті, є підзвітними.

Для звітування перед виборцями волинські мажоритарники використовують найрізноманітніші форми, зокрема: свої офіційні сайти та соціальні мережі, зустрічі з виборцями, ефіри на телебаченні, різноманітні програми та публічні заходи, друковані форми тощо.

Найпопулярнішою формою звітування волинських парламентарів є використання соціальних мереж, зокрема, мережі Фейсбук.

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%