Гунчик знову програв. Остаточно і безповоротно!

Гунчик знову програв. Остаточно і безповоротно!

Іменем України Київський апеляційний суд у складі колегії суддів головуючого Марюк А. І., суддів Зеленіна В. О. і Алданової С. О. при секретарі Позюбан А. С. 14 грудня 2017 р. ухвалив постанову у справі №910/14668/17. Служителі Феміди залишили без змін рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. щодо позову «Волинської газети» до Волинської облдержадміністрації в справі роздержавлення та відхилив апеляційну скаргу, яку подавав Володимир Гунчик.

 Як відомо, ще влітку 2015 р. «Волинська газета» публічно заявила, що готова до роздержавлення на основі законодавства, яке на той момент бурхливо обговорювалося, а 27 грудня 2015 р. Президент України Петро Порошенко нарешті підписав Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Утім, Володимир Гунчик, якого колектив редакції відкрито розкритикував у статті «Газета без Гунчика» (опублікована ще 5 листопада 2015 р.), вирішив помститися непокірним журналістам. І, підписавши 12 листопада своє розпорядження про вихід облдержадміністрації зі складу співзасновників видання, яке виходить у світ із 1995 р., у такий примітивний спосіб спробував унеможливити процес роздержавлення саме для «Волинської газети». мало того: губернатор через тиждень після цього підписав ще одне розпорядження, яким спробував покарати редакцію ще й матеріально, вимагаючи повернення 24% статутного капіталу…

Утім, «Волинська газета» діяла строго за буквою Закону, тож 23 листопада 2015 р. Постановою Кабінету Міністрів України №848 була включена в перелік друкованих ЗМІ, які підлягають роздержавленню на першому етапі. А в березні 2017 р. «Волинська газета» вже як ТзОВ отримала нове реєстраційне свідоцтво як нова юридична особа…

Щоб поставити крапку в цій довготривалій бюрократичній тагянині, редакція повинна отримати й нове реєстраційне свідоцтво друкованого засобу масової інформації. І для цього в реєструючи органи треба неодмінно подати договір із… головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком.

Зрозуміло, що послідовний у своїй  ворожості до «Волинської газети» (звідки після декретної відпустки отримав на посаду начальника відділу інформаційної політики екс-журналіста «Волинської газети» Світлану Головачук) Володимир Гунчик відмовився підписувати передбачений чинним законодавством документ. І «Волинська газета» була змушена звернутися до суду.

6 листопада 2017 р. Господарський суд міста Києва в особі судді Чебикіної С. О. та за участі представників сторін – адвоката редакції Дмитра Леміщака (приватна адвокатська компанія «Конфідент») та начальника юридичного управління облдержадміністрації Віталія Потапенка – постановив позов «Волинської газети» до облдержадміністрації задовольнити в повному обсязі.

Якби нинішній губернатор, якому до пенсійного віку залишилися менше 3 місяців, був би справжнім державним мужем, він би не продовжував судової тяганини. Але Володимир Гунчик продовжив воювати з непокірною газетою, подавши апеляційну скаргу…

І ось іменем України Київський апеляційний суд у складі колегії суддів – головуючого Марюк А. І., суддів Зеленіна В. О. і Алданової С. О. при секретарі Позюбан А. С. – 14 грудня 2017 р. ухвалив постанову у справі №910/14668/17.

«Колегія суддів дійшла висновку про те, що рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. у справі №910/14668/17 прийнято з повним та всебічним дослідженням обставин. Які мають значення для справи, а також із дотриманням норм матеріального і процесуального права, у зв’язку з чим апеляційна скарга скаржника задоволенню не підлягає, а, отже, підстав для його скасування або зміни не вбачається», – написано в постанові.

Відтак, колегія суддів у складі головуючого Марюк А. І., суддів Зеленіна В. О. і Алданової С. О. постановила:

«1. Апеляційну скаргу Волинської обласної державної адміністрації залишити без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 6 листопада 2017 р. у справі №910/14668/17 – без змін.

2. Матеріали справи №№910/14668/17 повернути до Господарського суду міста Києва.

3. Постанова набуває законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційного суду протягом двадцяти днів у встановленому законом порядку».

Чи вистачить у Володимира Гунчика та його найближчих радників мужності таки визнати свою поразку і припинити судову тяганину, яка, втім, уже не може зупинити процес роздержавлення «Волинської газети»? Чи він продовжить воювати з газетою? Чи, можливо, Президент України Петро Порошенко нарешті звільнить Володимира Гунчика з посади голови облдержадміністрації і призначить замість нього, як поінформував народний депутат України Ігор Гузь, нинішнього першого заступника голови Київської облдержадміністрації Олександра Савченка?

Вл. інф.

На фото: витяг із постанови Апеляційного суду міста Києва у справі №910/14668/17.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%