Історичний шанс

Історичний шанс 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт лідерів країн Європейського Союзу, де розглядатиметься доля угоди про Асоціацію ЄС-Україна.

А що думають із цього приводу звичайні мешканці області? Про це довідувалися волонтери громадської організації «Фонд місцевого розвитку».

Тетяна Ланевич, голова Луцької міської організації «Національний Альянс»:

«Про стовідсоткову підтримку угоди про Асоціацію з ЄС говорити важко, але 95% «за» дати можна. Україні, на мою думку, краще бути самобутньою і не залежати ні від кого. На жаль, таке малоймовірно, оскільки ми – держава з високим потенціалом. На нас «полюють» упродовж усієї історії. Тому: 95% підтримки – за вступ до ЄС, 5% – за самостійність, 0% – за Митний Союз».

Дмитро Купира, аналітик політичного об’єднання «Сила людей»:

«Вірю, що договір про Асоціацію буде підписано. Сказати впевнено доволі складно, адже українська політична система, на жаль, сьогодні дійшла до того, що таке рішення приймає лише одна особа – Президент Віктор Янукович. І залежно від того, який у нього буде настрій вранці останнього дня прийняття рішення, таким воно і буде».

Антон Євтушко, член молодіжної громадської організації «АМоРе»:

«До результатів саміту в Литві ставлюся нейтрально».

Владислава Жорняк, журналістка порталу «VIP»:

«Звісно, що підтримую Асоціацію України та ЄС. У будь-якому випадку – це рух уперед і якісь зміни. Звичайно, будуть труднощі, але, гадаю, очікуваний результат виправдає всі ризики».

Михайло Собуцький, працівник управління лісового та мисливського господарства Волині:

«Треба підписувати цю угоду. Росія зараз показала, як вона ставиться до України. Це видно за останніми подіями. Дуже тисне вона на нас. Оскільки в Європі люди живуть набагато краще, думаю, що треба бути з Євросоюзом».

Мар'яна Ревко, підприємець:

«Деякий час я прожила в Європі. Моя мама мешкає в Польщі. Я бачу, як розвивається країна і хочу, щоб ми теж так гарно жили».

Віталій Гринчук, міліціонер:

«Позитивно ставлюся до Асоціації, бо Європа – це Європа. Там хороший рівень життя».

Петро Сергієвич, водій:

«Треба в державі підняти економіку. Це буде вигідніше для України. Моя племінниця в Чехії живе. Вона каже, що після вступу до Євросоюзу стало гірше. Але я думаю, що це нам треба, бо необхідно далі рухатися і розвиватися. А без допомоги Україна на це не здатна».

Леонід Шепелюк, пенсіонер:

«Я – за Асоціацію з Євросоюзом. Прожив 8 років за кордоном: у Чехії і в Німеччині. І поляки живуть добре. А раніше вони такі самі, як ми, були. У них справді пенсія 500 євро, а нам таку лише обіцяють».

Олександр Новосад, політолог:

«Є великі шанси на підписання угоди. Попри начебто високу ймовірність підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, єднання прагнень влади та опозиції як спротив тискові Росії відбулося, але політичні протиріччя між ними не зникли. Дилема також і в тому, як європейці вирішуватимуть питання «меншого зла»: стерплять деякі недоліки сучасної України чи зважаться на показове «бичування» команди Януковича, що означатиме геополітичну перемогу Росії?».

На фото Віктора ГРИСЮКА: волонтерка Майя Голуб спілкується з респондентами.

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%